Instrukcja kalibracji Bosch Waj2018sza

Kalibracja Bosch Waj2018sza jest procesem, który zapewnia wysoką dokładność w wykonaniu odczytów. Aby wykonać kalibrację, należy przestrzegać instrukcji producenta, które często obejmują ustawienie odpowiednich wartości parametrów dla danego urządzenia. W przypadku Bosch Waj2018sza należy zidentyfikować wszystkie dostępne parametry i dostosować je do wymagań aplikacji. Ponadto, po wykonaniu kalibracji należy sprawdzić poprawność odczytu i wykonać niezbędne korekty, jeśli to konieczne. W ten sposób użytkownicy mogą mieć pewność, że urządzenie Bosch Waj2018sza jest zawsze właściwie skalibrowane, aby zapewnić wysoką jakość odczytów.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja kalibracji Bosch Waj2018sza

Tak, utylizacja jest bezpłatna.
Akumulatory i baterie można wrzucać do wyznaczonych pojemników, dostępnych u sprzedawców oraz w serwisach. Zużyte narzędzia można przekazać do recyklingu w punkcie sprzedaży elektronarzędzi lub w serwisie.

Wszystkie rysunki techniczne naszych narzędzi wyprodukowanych w ciągu ostatnich 25 lat można znaleźć w katalogu części zamiennych. Można w nim zidentyfikować potrzebną część zamienną. Wystarczy podać numer katalogowy lub oznaczenie handlowe narzędzia. Należy je wprowadzić w polu wyszukiwania.

Do zamówień złożonych w sklepie internetowym doliczamy zryczałtowany koszt wysyłki w wysokości 14, 76 zł (brutto).

Są trzy możliwe przyczyny takiego stanu rzeczy:

1) Produkt nie jest częścią zamienną, lecz jednym z akcesoriów. Zestawienie akcesoriów można znaleźć w części Osprzęt lub zakupić bezpośrednio w punkcie sprzedaży.

2) Poszukiwana część jest elementem podzespołu. W takim przypadku możliwe jest tylko zamówienie całego podzespołu.

3) Poszukiwanej części chwilowo nie ma w magazynie lub nie jest już dostępna. Aby znaleźć szczegółowe informacje na temat terminów dostawy, prosimy skontaktować się z naszą infolinią.

W przypadku stwierdzenia uszkodzenia zewnętrznego przesyłki przy dostawie, należy odmówić jej przyjęcia oraz pokazać uszkodzenie kurierowi.

Jeśli stwierdzone zostanie uszkodzenie materiału podczas rozpakowywania przesyłki lub zamówiona została niewłaściwa część zamienna, prosimy o poinformowanie nas tak szybko, jak to tylko możliwe (najpóźniej w ciągu 15 dni od daty dostawy). Prosimy także zapoznać się z warunkami dostawy.

Przed zwróceniem towaru, należy wypełnić formularz zwrotu, podając numer listu przewozowego.

Części zamienne są elementami składowymi elektronarzędzia. Stanowią podstawowe wyposażenie urządzenia, bez którego nie może ono działać. Przykładami części zamiennych są: paski zębate, śruby, prowadnice i komplety szczotek zamiennych.

Akcesoria rozszerzają funkcjonalność lub stanowią element dodatkowy, bez którego elektronarzędzie nie może być normalnie użytkowane. Akcesoria stanowią brzeszczoty, walizki, rękojeści dodatkowe, papiery ścierne i wiertła.

Gwarancja na nowe produkty do użytku prywatnego wynosi 2 lata. Szczegółowe informacje znajdują się w najnowszej wersji Warunków gwarancji.

W Bosch Power Tools mamy możliwość korzystania z kompleksowej sieci logistycznej i optymalnie zorganizowanych procesów serwisowych.
Zasady obowiązujące w przypadku napraw dotyczą także usługi kalibracji, co oznacza, że użytkownik może spodziewać się zwrotu skalibrowanego urządzenia najpóźniej po pięciu dniach.

Usługa kalibracji jest oferowana dla narzędzi pomiarowych.

Aktualne ceny są podane w naszej broszurze z ofertą kalibracji.

Użytkownik otrzymuje naprawione narzędzie zwykle po 3–5 dniach roboczych.

W przypadku płatnej naprawy gwarancja wynosi 6 miesięcy i obejmuje wymienione części zamienne.

W przypadku naprawy gwarancyjnej nie doliczamy kosztów wysyłki.
W przypadku napraw po upływie okresu gwarancji, przesyłka jest bezpłatna.

Naprawy gwarancyjne są bezpłatne (za wyjątkiem wymiany części zużywających się, patrz warunki gwarancji).
Po upływie okresu gwarancji, obowiązują następujące zasady:
Serwis przygotuje kosztorys naprawy i prześle klientowi.
Koszt naprawy jest uzależniony od rodzaju urządzenia i stwierdzonej usterki.
Koszt robocizny jest podany w dostępnym cenniku usług.

Narzędzie powinno być zapakowane w taki sposób, aby nie uległo uszkodzeniu w trakcie transportu.
Dalsze informacje na temat opakowania znajdują się w ogólnych warunkach naszego przewoźnika, firmy DHL

Odbiór narzędzia do naprawy jest bezpłatny, na koszt serwisu.

Klient może zdecydować, czy narzędzie ma pozostać w serwisie centralnym, gdzie zostanie przekazane do utylizacji, czy odesłać je z powrotem. W przypadku wysyłki zwrotnej serwis pobierze opłatę manipulacyjną w wysokości 27, 06 zł brutto.

Uszkodzone narzędzie można przesłać bezpośrednio do serwisu centralnego. Inna możliwość to przekazanie narzędzia do naprawy lokalnemu dystrybutorowi lub w punkcie sprzedaży elektronarzędzi.

Przesyłając narzędzie bezpośrednio do serwisu należy pamiętać o załączeniu kopii dokumentów zakupu.

W przypadku wysłania nam formularza do godziny 17:00 dnia roboczego, możemy odebrać narzędzie już następnego dnia. Klient może, oczywiście, wybrać także inny termin odbioru.

Można używać dowolnej przeglądarki. Zalecamy używanie najnowszej wersji przeglądarki. Od października 2018 roku ze względów bezpieczeństwa wykluczyliśmy z użytkowania bardzo stare wersje przeglądarek (z lat 2010–2014). Oznacza to, że przy użyciu poniższych wersji przeglądarek dostęp do serwisu będzie niemożliwy:

• Internet Explorer <=8
• Android < 4. 4
• Safari < 

MyBosch oferuje użytkownikom przedłużoną gwarancję – trzy lata zamiast dwóch – na nowo zakupione elektronarzędzia, narzędzia ogrodowe i przyrządy pomiarowe Bosch linii zielonej. 

W oknie logowania lub rejestracji istnieje możliwość zresetowania hasła za pomocą funkcji „Nie pamiętam hasła”. 

Najprawdopodobniej wiadomość e-mail z linkiem zawierającym potwierdzenie została automatycznie przeniesiona do folderu ze spamem. Prosimy sprawdzić folder ze spamem.
Jeśli nie można znaleźć wiadomości e-mail w folderze ze spamem, prosimy o skontaktowanie się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego.

Aby korzystać z serwisu MyBosch i przedłużyć gwarancję, należy się zarejestrować. 

Należy zalogować się w serwisie MyBosch. W części „Konto i dane osobowe” można usunąć konto w serwisie MyBosch. Należy jednak pamiętać, że w przypadku aktualnego przedłużenia gwarancji konta w serwisie MyBosch nie będzie można usunąć. 

Podczas rejestracji należy podać poprawny adres e-mail oraz hasło. Opcjonalnie można nazwę użytkownika. 

Ze względu na to, że chcemy zagwarantować użytkownikowi szybkie wykonanie naprawy, serwis MyBosch jest oferowany tylko w krajach, które posiadają własny Serwis Centralny. Niestety nie w każdym kraju istnieje Serwis Centralny Bosch. Wyjątek stanowią Irlandia (użytkownicy mogą zarejestrować się w Wielkiej Brytanii) oraz Luksemburg (użytkownicy mogą zarejestrować się we Francji lub Niemczech)

Tak, jeśli podasz swój numer telefonu, będziemy mogli szybciej się z Tobą skontaktować w razie pytań (delete the bracket) dotyczących naprawy lub udziału w promocjach.

Swoją opinię oraz propozycje udoskonalenia serwisu można przekazać za pośrednictwem formularza kontaktowego w serwisie MyBosch.

Zwykle problem polega na tym, że użytkownik ma konto w serwisie MyBosch, ale nie posiada Bosch ID. Od pewnego czasu do zalogowania w serwisie MyBosch wymagany jest także Bosch ID. Dzięki niemu można się zalogować do wszystkich aplikacji Bosch, używając tych samych danych. Aby otrzymać Bosch ID, trzeba zarejestrować się ponownie. Nacisnąć przycisk „Zarejestruj” w serwisie MyBosch i zarejestrować się za pomocą tego samego adresu e-mail, który jest używany do konta MyBosch. Jest to ważne dla scalenia danych (przedłużenie gwarancji itp. ). Po zarejestrowaniu się celem uzyskania Bosch ID użytkownik otrzyma wiadomość e-mail z linkiem aktywacyjnym. Po kliknięciu w link można zalogować się do MyBosch, używając swoich danych. 

Zwykle problem polega na tym, że użytkownik ma konto w serwisie MyBosch, ale nie posiada Bosch ID, który od pewnego czasu jest wymagany do zalogowania w we wszystkich aplikacjach Bosch. Aby otrzymać Bosch ID, należy ponownie się zarejestrować. Naciśnij przycisk „Zarejestruj” w serwisie MyBosch i podaj ten sam adres e-mail, który jest używany do konta MyBosch. Po rejestracji otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem do aktywacji konta. Po kliknięciu w link możesz się zalogować do MyBosch, używając swoich danych. 

Po zalogowaniu się należy kliknąć „Moje konto MyBosch”, otworzy się strona: „Moje dane osobowe”. Tutaj możesz zmienić wszystkie ustawienia. Pamiętaj o konieczności zapisania wprowadzonych zmian.

Tak. W części "Moje konto MyBosch" można ręcznie zmienić adres e-mail. 

Można zarejestrować także urządzenia innych producentów. Jednak przedłużona gwarancja, informacje i usługi są dostępne tylko dla elektronarzędzi, narzędzi ogrodowych i przyrządów pomiarowych Bosch linii zielonej. 

Nie. W serwisie MyBosch można zarejestrować tylko urządzenia Bosch linii zielonej w celu przedłużenia gwarancji. Można jednak dodać inne urządzenia w swoim wirtualnym warsztacie.
Urządzenia Bosch linii niebieskiej dla profesjonalistów można zarejestrować na stronie:

https://www. com/pl/pl/uslugi/gwarancja/

Nie. Części zamienne pasujące do Twoich narzędzi można znaleźć w sklepie internetowym z częściami zamiennymi na stronie: Bosch-diy. com w części Serwis. 

Nie, w serwisie MyBosch nie ma możliwości kupowania narzędzi i materiałów. 

W przypadku pytań dotyczących urządzenia należy skontaktować z naszym serwisem za pośrednictwem infolinii albo zwrócić się bezpośrednio do wybranego dystrybutora.

Oferujemy użytkownikom przedłużenie gwarancji na elektronarzędzia, narzędzia ogrodowe i przyrządy pomiarowe Bosch linii zielonej (trzy lata zamiast dwóch). 

W części „Moje narzędzia” można usunąć dane narzędzie za pośrednictwem opcji „Edytuj stronę”. Jeśli urządzenie z przedłużoną gwarancją zostało przypadkowo usunięte, nadal można znaleźć wszystkie istotne informacje dotyczące przedłużenia gwarancji w części „Przedłużenie gwarancji”

Niektóre kategorie produktów (np. odkurzacze, opalarki) nie mają numeru seryjnego w zwykłym miejscu (na etykiecie produktu). W przypadku tych kategorii produktów podanie numeru seryjnego w celu przedłużenia gwarancji nie jest wymagane.
Jeżeli jednak zdarzyło Ci się kupić produkt Bosch linii zielonej bez podanego numeru seryjnego, prosimy o kontakt się z naszą infolinią.

Prosimy sprawdzić, czy zamiast cyfry 0 (zero) nie została omyłkowo wprowadzona duża litera O. Numer seryjny ma zazwyczaj 9 znaków i składa się wyłącznie z cyfr i liter. Jeżeli nadal nie udaje się wprowadzić numeru seryjnego, prosimy o kontakt z infolinią 

Tak, narzędzia używane do celów reklamowych oraz narzędzia kupione za granicą także można zarejestrować w serwisie MyBosch. 

3-letnia gwarancja jest przenoszona z wymienionego narzędzia na nowe narzędzie zastępcze. Użytkownik musi w związku z tym zmienić numer seryjny na numer otrzymanego narzędzia zastępczego.

Z naszą pomocą techniczną można skontaktować się poprzez formularz kontaktowy, dostępny w serwisie MyBosch w części „Serwis” lub poprzez infolinię 

W razie pytań dotyczących elektronarzędzi Bosch należy skontaktować się z infolinią

W przypadku pytań dotyczących ochrony danych osobowych można kontaktować się z naszą infolinią. 

Regulamin znajduje się na stronie internetowej MyBosch oraz na stronie Bosch-diy. com w części MyBosch. Adres wydawniczy oraz politykę prywatności można znaleźć w stopce strony internetowej MyBosch. 

Link do rejestracji w serwisie MyBosch w celu przedłużenia gwarancji elektronarzędzi Bosch linii zielonej: MyBosch-tools. com 

Certyfikat gwarancji można znaleźć w serwisie MyBosch, w części „Moje narzędzia”. Należy kliknąć „Przedłużone gwarancje”, wybrać zarejestrowane urządzenie i przejść bezpośrednio do certyfikatu gwarancji. Otworzy się automatycznie w postaci pliku PDF, który można wydrukować.

Gwarancję na elektronarzędzia, narzędzia ogrodowe i przyrządy pomiarowe Bosch linii zielonej można przedłużyć za pośrednictwem serwisu MyBosch. W tym celu należy zarejestrować się w serwisie MyBosch. 

Zarejestrować można wszystkie elektronarzędzia, narzędzia ogrodowe i przyrządy pomiarowe Bosch linii zielonej.

Te produkty nie są objęte przedłużoną gwarancją. 

Narzędzia należy zarejestrować w ciągu maksymalnie 4 tygodnie od daty zakupu. Decydujące znaczenie ma w tym przypadku data na dowodzie zakupu.

Certyfikat gwarancji można znaleźć w serwisie MyBosch, w części „Moje narzędzia”, gdzie należy kliknąć „Przedłużone gwarancje”. Klikając dane urządzenie, można przejść bezpośrednio do certyfikatu gwarancji. Dokument PDF otworzy się automatycznie i można wydrukować certyfikat gwarancji. 

Nie warto się przejmować, jeżeli niepoprawna jest tylko nazwa urządzenia, a numer katalogowy narzędzia i numer seryjny się zgadzają, ponieważ w takim przypadku certyfikat zachowuje swoją ważność. Natomiast gdy niepoprawny jest numer katalogowy i/lub numer seryjny, prosimy o kontakt z infolinią

Tak, przedłużenie gwarancji na urządzenie jest możliwe. Wystarczy dodać skan/zdjęcie potwierdzenia wygranej/udziału w promocji zamiast dowodu zakupu. Posłuży ono jako zastępczy dowód zakupu. 

Prawdopodobnie wystąpił problem techniczny. Prosimy skontaktować się z naszym serwisem za pośrednictwem infolinii.

Urządzenie nie występuje w naszej bazie danych. Jesteśmy w stanie prześledzić każdą nieudaną próbę rejestracji (e-mail, numer katalogowy narzędzia, data). Użytkownik otrzymuje od nas wiadomość e-mail, gdy tylko będzie możliwe zarejestrowanie narzędzia w celu przedłużenia gwarancji. W takim przypadku można zarejestrować urządzenie także po upływie czterech tygodni przewidzianych na rejestrację.

Aby zagwarantować bezpieczeństwo procesu rejestracji w celu przedłużenia gwarancji, potrzebujemy od użytkownika określonych informacji. Dane dotyczące produktu są istotne, aby zapobiegać błędom przy wprowadzaniu danych oraz umożliwić szczegółową identyfikację urządzenia. Dane osobowe są potrzebne do przypisania zarejestrowanego urządzenia do konkretnej osoby. Jest to konieczne, aby zapobiegać błędom przy wprowadzaniu danych oraz umożliwić wykrywanie nadużyć związanych z informacjami produktowymi przez strony trzecie.

Dane osobowe nie są wykorzystywane do celów marketingowych bez zgody użytkownika.

W razie pytań dotyczących uzyskanych informacji można skontaktować się z naszą infolinią.

Nie jest to uciążliwe, użytkownik musi tylko zaznaczyć odpowiednie pole w czasie procedury przedłużania gwarancji. Oferujemy przedłużenie gwarancji bez żadnych kosztów dodatkowych. Jednak przedłużona gwarancja generuje koszty po stronie Bosch Power Tools. W zamian za bezpłatne korzyści prosimy jedynie o wyrażenie zgody na kontaktowanie się z użytkownikiem w ramach prowadzonych działań marketingowych.

Zwykle kontaktujemy się z użytkownikiem raz lub dwa razy w miesiącu za pośrednictwem e-maila (newsletter). 

Zwykle kontaktujemy się z użytkownikiem raz lub dwa razy w miesiącu za pośrednictwem e-maila. Nie kontaktujemy się z użytkownikami telefonicznie. Jedynie w wyjątkowych przypadkach, które zdarzają się sporadycznie, kontaktujemy się z użytkownikiem telefonicznie, jeżeli podał on swój numer telefonu. Mamy jednak także prawo kontaktować się z użytkownikiem za pośrednictwem tradycyjnej poczty oraz powiadomień push.

Tak, zgodę marketingową można w każdej chwili wycofać, wysyłając nam wniosek e-mailem lub korzystając z funkcji „Unsubscribe / Wypisz” w newsletterze. 

Model Uneo jest wyposażony w akumulator 10, 8 V, a jego energia udaru wynosi 0, 5 J. Model Uneo Maxx jest wyposażony w akumulator 14, 4 V, a jego energia udaru wynosi 0, 6 J. Model Uneo ma dwa biegi do wkręcania, których nie posiada Uneo Maxx.

Model EasyDrill 1200 posiada wymienny akumulator, natomiast model EasyDrill 12 posiada wbudowany akumulator.

Tak, ponieważ promień światła laserowego może być absorbowany lub częściowo odbijany przez nie, co prowadzi do zafałszowania wyników pomiaru.

Pomiary są wyświetlane w formie cyfrowej

Detekcja odnosi się do poszukiwania i lokalizowania ciał obcych i pustych przestrzeni w budynkach i materiałach budowlanych.

W laserach obrotowych wiązka obraca się w poziomie wokół lasera, emitując linię laserową na wszystkich ścianach.

W przypadku pomiaru bezpośredniego wartość jest rejestrowana natychmiast, np. po przyłożeniu urządzenia do górnej powierzchni obiektu.

W przypadku pomiaru pojedynczego jednorazowo mierzona i wyświetlana jest np. stała odległość pomiędzy dwoma ustalonymi punktami.

Nie można wykonać takiego pomiaru, ponieważ urządzenie jest laserem liniowym.

Nasze detektory są wyposażone w obudowy z tworzywa sztucznego, które mogą gromadzić ładunki elektrostatyczne. Przyłożenie wolnej dłoni do ściany uziemi urządzenie i będzie ono pokazywać prawidłowe wyniki. Jeśli ten sposób nie podziała, należy odesłać urządzenie do naprawy

Nie, w ofercie znajdują się tylko brzeszczoty o długości 65 mm 

Model EasyRadio12 może być zasilany wyłącznie akumulatorem 12 V, a model PRA MultiPower można zasilać akumulatorami 12 V, 14, 4 V oraz 18 V.

Nóż ma specjalną konstrukcję w wygięciem na górze, co pozwala zbierać z trawnika także liście.

Maksymalna wysokość koszenia w naszych kosiarkach wynosi 70 mm. 

Nawet jeśli kosiarka stała na deszczu, można włożyć akumulator i rozpocząć koszenie.

Nie, aktualnie mamy w ofercie tylko model sieciowy ALS 25.

Nie, nie wolno tego robić. 

W tej podkaszarce do trawy nie można stosować nici.

 • Do zielonych i miękkich odpadków ogrodowych
 • Do krzewów i drewna
 • Dzięki nowemu systemowi cięcia Turbine Cut rozdrabniarki tej można używać do wszelkiego rodzaju odpadków ogrodowych.

W wielu przypadkach przyczyną jest nieprawidłowo zamontowany zbiornik. Jest to funkcja bezpieczeństwa.

Kosiarki posiadają szczotki węglowe wbudowane w silniku. Dlatego nie są one dostępne jako część zamienna. W razie konieczności wymiany szczotki należałoby zamówić cały blok silnika.

Nie, piła łańcuchowa jest zasilana akumulatorem 36 V.

Nie, są to silniki elektryczne chłodzone powietrzem.

Bosch nie zaleca ponownego szlifowania listew, ponieważ zmienia to zachowanie sekatora podczas pracy.
Klienci mają możliwość przesłania listew do serwisu, który oferuje lub wykonuje tego rodzaju usługi.

Nie, oferujemy tylko wersję sieciową.

Prosimy sprawdzić, czy piła jest prawidłowo zainstalowana.

Powyżej tylnego prawego koła.

Zdecydowanie należy zacząć od przeczytania instrukcji obsługi, ponieważ technologia akumulatorowa szybko się zmienia, co w pewnych warunkach wiąże się z nowymi wymogami w zakresie stosowania i obsługi.

Markowe akumulatory, szczególnie te stosowane w narzędziach ogrodowych Bosch, posiadają szereg zabezpieczeń. Prawdopodobieństwo wybuchu jest praktycznie zerowe. Niemniej jednak należy zawsze starać się unikać zwarć oraz uszkodzeń mechanicznych.

Akumulatory litowo-jonowe należy przechowywać w temperaturze pokojowej. Przechowywanie w wyższych temperaturach skraca żywotność akumulatora. Akumulatory litowo-jonowe mogą ulec zniszczeniu w temperaturze powyżej 55°C oraz mogą całkowicie się rozładować w temperaturze poniżej –15°C. Akumulatorów litowo-jonowych nie należy ładować do pełna przed planowanym przechowywaniem. Akumulator naładowany do pełna wykazuje znacznie większą aktywność ogniw niż w przypadku częściowego naładowania, co może powodować szybsze starzenie się ogniw.

Akumulatory litowo-jonowe (Li-ion) bazują na innowacyjnej technologii, która wykorzystuje lit jako element składowy elektrod. Znacząco różnią się one od akumulatorów niklowych, a przy napięciu 3, 6 V napięcie ogniwa jest trzy razy większe niż w przypadku akumulatora niklowo-kadmowego. W związku z tym potrzeba mniej ogniw akumulatora, a elektronarzędzie jest mniejsze, lżejsze lub przy zachowaniu takich samych wymiarów – wydajniejsze. Oprócz znacznie niższego stopnia samorozładowania akumulatory litowo-jonowe nie posiadają efektu pamięci, w przeciwieństwie do akumulatorów niklowo-kadmowych.

Akumulatory należy zwrócić do punktu sprzedaży. Punkt sprzedaży prowadzi zbiórkę zużytych akumulatorów, a następnie przekazuje je do producenta elektronarzędzi, który zleca ich profesjonalny recykling.

Efekt pamięci występuje w akumulatorach niklowo-kadmowych (NiCd), gdy nie zostaną one całkowicie rozładowane przed ponownym ich naładowaniem. Jeżeli część energii pozostanie niezużyta, akumulator to „zapamiętuje”. W przyszłości niezużyta energia nie będzie możliwa do wykorzystania. W akumulatorach litowo-jonowych ten typ pamięci nie występuje.

Efekt samorozładowania odnosi się do procesu, w którym akumulator pasywnie emituje energię podczas przechowywania. Po upływie pewnego czasu akumulator trzeba naładować przed przystąpieniem do eksploatacji narzędzia ogrodowego. Stopień samorozładowania w przypadku konwencjonalnych akumulatorów niklowych wynosi ok. 25% miesięcznie, natomiast w akumulatorach litowo-jonowych mniej niż 2%. Dlatego akumulatory litowo-jonowe są gotowe do użycia nawet po dłuższym okresie przechowywania.

Nie. Należy dopasować prędkość do właściwości obrabianego materiału.
Im bardziej miękki jest materiał, tym większa powinna być prędkość. Z kolei im twardszy materiał, tym prędkość powinna być niższa.
Ponieważ materiały znacząco się różnią pod względem twardości, należy zawsze wiercić z prędkością odpowiednio dopasowaną do materiału i średnicy wiertła.
W dokumentacji technicznej można znaleźć szczegółowe tabele zastosowań. Prędkości wymienione w naszych tabelach należy traktować jako uproszczone zalecenia, które umożliwiają osiągnięcie dobrego rezultatu podczas stosowania elektronarzędzi przenośnych.
W przypadku wiertarek specjalistycznych i koronek wiertniczych mogą obowiązywać inne prędkości. W takim przypadku najlepiej skorzystać z wartości podanych na opakowaniu lub w instrukcji obsługi. Jeżeli prędkość wiertarki jest inna niż podana w tabeli, należy posłużyć się najbardziej zbliżoną wartością.

Podstawowym ryzykiem dla użytkownika wiertarki jest potencjalne wystąpienie zwrotnego momentu obrotowego. Zwrotny moment obrotowy jest spowodowany przez wzrost momentu obrotowego wiertarki uwarunkowany zwiększonym tarciem wiertła w wierconym otworze w przypadku:

wiercenia głębokich otworów
wiercenia otworów o dużych średnicach
zaklinowania się wiertła w wierconym otworze lub podczas wyjmowania go z materiału

Zaklinowane wiertło – i w konsekwencji elektronarzędzie – mogą spowodować wystąpienie wysokiego i niebezpiecznego zwrotnego momentu obrotowego.

Istnieje możliwość zapobiegania zwrotnemu momentowi obrotowemu podczas wiercenia: Zawsze należy używać ostrych wierteł znajdujących się w nienagannym stanie. Uszkodzone lub stępione wiertła generują znacznie większe tarcie i bardzo łatwo klinują się lub blokują w materiale.
Podczas wiercenia głębokich otworów należy co jakiś czas wycofywać wiertło, co pomaga usunąć z niego wióry. Zmniejsza to tarcie wiertła, a w konsekwencji ryzyko zaklinowania się wiertła.
Należy wybrać odpowiednią prędkość i zamocować materiał podczas wiercenia otworów o dużych średnicach.
W przypadku wiercenia w metalu otworów o średnicy powyżej 6 mm należy wcześniej nawiercić otwór. Oznacza to zmniejszenie siły nacisku w trakcie wiercenia. Jest to szczególnie korzystne podczas wiercenia w cienkich blachach metalowych, ponieważ pozwala z większym wyczuciem wyjąć wiertło z materiału, co zapobiega zaczepieniu krawędzi wiertła o ścianki otworu. Wiertło użyte do nawiercenia materiału powinno mieć średnicę odpowiadającą szerokości krawędzi skrawającej większego wiertła, które zostanie użyte do wiercenia właściwego.
Zwrotny moment obrotowy można skompensować ostrożniejszą obsługą urządzenia. Dlatego koniecznie należy trzymać i prowadzić wiertarkę obydwiema rękami. Jeżeli do wiertarki jest dołączona rękojeść dodatkowa, należy ją zamontować.

Wrzeciono jest na stałe zamocowane do łożysk wiertarki. Daje to w efekcie większą precyzję ruchu obrotowego. Wpływa to także na optymalizację prędkości wiercenia metalu. W wiertarce udarowej wrzeciono jest umieszczone pomiędzy łożyskami w taki sposób, że może się swobodnie poruszać. W zależności od systemu precyzja ruchu obrotowego nie jest tak wysoka jak w zwykłych wiertarkach. Wiertarki udarowe mają ogólnie wyższą prędkość obrotową niż wiertarki zwykłe, ponieważ są używane także do wiercenia kamienia, który wymaga wysokiej liczby udarów.

Przenośne elektronarzędzia do frezowania nazywane są „frezarkami”. Frezarki zwykle umieszcza się nad powierzchnią obrabianego materiału.
Frezarki różnią się od siebie przeznaczeniem i zużyciem energii. Do standardowych frezarek należą:

narzędzia wielofunkcyjne
frezarki krawędziowe
frezarki proste

Główną przyczyną możliwych obrażeń podczas frezowania jest ostry frez. Do skaleczenia może dojść zarówno podczas pracy, jak i przestoju urządzenia. Frezarki są przystosowane do pracy z bardzo wysoką prędkością obrotową. Niewłaściwa obsługa może skutkować odrzutem urządzenia. Należy używać wyłącznie ostrych frezów znajdujących się w nienagannym stanie. Frezy muszą być odpowiednio dobrane i dozwolone do stosowania w danej frezarce. Stępione lub uszkodzone frezy mogą spowodować silne drgania, odrzut urządzenia i pęknięcie frezu. Obrażeń spowodowanych przez frez można uniknąć, stosując się do poniższych zaleceń:

Urządzenie należy obsługiwać obydwiema rękami, trzymając je w przeznaczonych do tego celu powierzchniach chwytowych.
Po zakończeniu pracy należy wyjąć frez z frezarki.

Podczas fazowania krawędzi kierunek posuwu musi być zawsze przeciwny do kierunku obrotów frezu (frezowanie przeciwbieżne). W przypadku frezowania zgodnego z kierunkiem obrotów frezu (frezowanie współbieżne), bezpieczna obsługa urządzenia jest niemożliwa, szczególnie przy większej grubości wiórów. Gdy urządzenie znacząco zmienia kierunek ruchu, można stracić nad nim panowanie, co znacząco zwiększa niebezpieczeństwo wypadku. Frezarkę należy zawsze mocno i bezpiecznie trzymać podczas pracy.
Prędkość posuwu należy dobrać w taki sposób, aby prędkość urządzenia nie zmalała zbytnio i w konsekwencji nie spowodowała drgań.

Drewno jest materiałem stosunkowo miękkim i łatwo poddającym się obróbce. Jednak jeżeli temperatura w miejscu obróbki będzie zbyt wysoka, może dojść do nadpalenia powierzchni, gdy frez będzie pozostawał w jednym miejscu zbyt długo.
Elastyczność, zwłaszcza miękkiego drewna o długich słojach, może być przyczyną zaklinowania się frezu w materiale. To z kolei powoduje dodatkową emisję ciepła wskutek tarcia. Chcąc osiągnąć dobry rezultat pracy, należy zwrócić uwagę na przebieg słojów w litym drewnie.

Ogólnie rzecz biorąc, do obróbki frezarką nadają się wszystkie materiały, szczególnie materiały drewniane. Jednak obróbka metalu wymaga użycia ciężkich frezarek stacjonarnych. Frezarką przenośną można obrabiać tylko cienkie blachy aluminiowe.

Niebezpiecznym elementem struga elektrycznego jest wał nożowy („nóż struga”) obracający się z dużą prędkością. Ze względu na bezwładnościowy ruch wahadłowy, nóż struga obraca się jeszcze przez jakiś czas po wyłączeniu struga. Do czasu całkowitego zatrzymania noża nie może on mieć kontaktu z użytkownikiem ani innymi obiektami, np. ławą roboczą.
Aby uniknąć niebezpieczeństw, należy odłożyć strug dopiero po całkowitym zatrzymaniu noża. Najlepiej używać struga wyposażonego w bezpieczną opcję odkładania go („stopka parkująca”). Dzięki temu zabezpieczeniu nóż struga nie ma kontaktu z powierzchnią roboczą. Mimo to należy zawsze sprawdzić czy powierzchnia robocza jest wolna od ruchomych obiektów.

Podczas przykładania struga do powierzchni należy mocniej docisnąć przednią część podstawy struga, w przeciwnym razie w miejscu przyłożenia widoczne będzie wgłębienie.

Podczas zdejmowania struga do powierzchni należy mocniej docisnąć tylną część podstawy struga, w przeciwnym razie narzędzie wykona wgłębienie w miejscu oderwania go od powierzchni.

Strugiem można obrabiać wszystkie materiały przeznaczone do obróbki mechanicznej. Elektryczne strugi przenośne są używane niemal wyłącznie do obróbki drewna i materiałów drewnianych. Tworzywa sztuczne można obrabiać, jeśli szerokość strugania jest niewielka (ok. 20–50 mm, w zależności od rodzaju tworzywa).

Jeśli to możliwe, kierunek strugania powinien być taki, aby nie obrabiać materiałów w poprzek słojów, ponieważ może to mieć negatywny wpływ na jakość obróbki. Przyłożenie struga w taki sposób, aby znajdował się on w pozycji lekko pochyłej, pozwala osiągnąć efekt „ciągniętego cięcia”, co jest korzystne dla jakości obróbki (nóż wchodzący w materiał znajduje się w pozycji nachylonej, a nie prostopadłej do kierunku posuwu).

Pistoletem do klejenia można kleić wszystkie materiały odporne na wysoką temperaturę i posiadające powierzchnię wsiąkliwą lub porowatą. Typowymi materiałami, które można kleić w ten sposób, są: drewno, materiały drewniane, materiały kamienne i materiały włókniste, takie jak tkaniny, skóra, tektura i papier.
Nie można kleić materiałów o gładkich, niewsiąkliwych powierzchniach, np. szkła, metalu oraz gładkich lub wrażliwych na wysoką temperaturę tworzyw sztucznych, takich jak styropian. W razie wątpliwości należy przeprowadzić próbę.

Pistolety do klejenia są bardzo bezpieczne, jeśli chodzi o bezpieczeństwo elektryczne, ale podobnie jak w przypadku wszystkich urządzeń elektrycznych i elektronicznych, nie należy ich pozostawiać bez nadzoru, kiedy są włączone. Dodatkowo, z uwagi na wysoką temperaturę topnienia kleju wynoszącą 150–180°C, należy zachować ostrożność podczas używania pistoletu do klejenia ze względu na niebezpieczeństwo doznania poparzeń.

Lasery używane w przyrządach pomiarowych Bosch są urządzeniami klasy 2, uznawanymi za bezpieczne. W związku z tym nie ma konieczności stosowania specjalnych zabezpieczeń. Jednak wiązki lasera, obojętnie której klasy, nie wolno kierować w stronę oczu swoich lub innych osób.

Odcinek pomiędzy urządzeniem pomiarowym a mierzonym obiektem musi być wolny od przeszkód. Każda przeszkoda będzie zakłócać pomiar.
Dodatkowo pomiary mogą być zafałszowane wskutek dymu lub kurzu unoszącego się w powietrzu, który absorbuje lub odbija promień światła laserowego.

Urządzenia niwelacyjne służą do określania wysokości względnej obiektów.
Emitując linie laserowe na ścianie, laserowe urządzenie niwelacyjne ułatwia np. wieszanie obrazów, instalację półek lub szafek z dużą precyzją, a także pozwala wyrównać wieszane obiekty względem siebie.

Niemal wszystkie materiały, z wyjątkiem niektórych materiałów mineralnych oraz szkła, można ciąć przy użyciu przenośnych pił elektrycznych.

Główną przyczyną możliwych obrażeń podczas cięcia z wykorzystaniem elektronarzędzi jest brzeszczot, ostrze lub tarcza. W przypadku nieprawidłowej obsługi istnieje także ryzyko wystąpienie odrzutu urządzenia. Należy używać wyłącznie ostrych brzeszczotów, ostrzy i tarcz znajdujących się w nienagannym stanie. Brzeszczoty, ostrza i tarcze muszą być odpowiednio dobrane i dozwolone do stosowania w danej pile. Stępione lub uszkodzone brzeszczoty, ostrza i tarcze mogą spowodować zaklinowanie się osprzętu lub zablokowanie urządzenia w materiale. Obrażeń spowodowanych przez brzeszczot, ostrze lub tarczę można uniknąć, stosując się do poniższych zaleceń:

Nigdy nie wolno zdejmować z urządzenia osłon, pracować z otwartą osłoną ani modyfikować ich w jakikolwiek inny sposób.
Urządzenie należy obsługiwać obydwiema rękami, trzymając je w przeznaczonych do tego celu powierzchniach chwytowych.
Po zakończeniu pracy na łańcuch piły łańcuchowej należy zakładać specjalną osłonę.
W przypadku wszystkich pozostałych pił (z wyjątkiem pilarek tarczowych) należy po zakończeniu pracy zdjąć brzeszczot lub ostrze.

Wyregulować lub zamocować regulowane wyposażenie ochronne, takie jak klin rozdzielający, postępując zgodnie z odpowiednimi przepisami.
Piłę należy zawsze mocno i bezpiecznie trzymać podczas pracy. Siłę nacisku należy dobrać w taki sposób, aby nie doszło do zaklinowania osprzętu i zablokowania urządzenia w materiale. Może to stać się przyczyną powstania zwrotnego momentu obrotowego.

Szlifowanie należy rozpocząć od większego ziarna, a następnie wybierać materiały ścierne o coraz drobniejszej ziarnistości. Przy każdym kolejnym etapie pracy należy wybierać dwa razy drobniejsze ziarno od poprzednio używanego.

Przykład: Kolejność stosowanych ziarnistości 40 – 80 – 180 – 360 – 600 – 1200

Szlifowanie powierzchni jest nazywane obróbką wykończeniową. Przy użyciu narzędzi ściernych można także ciąć materiały (cięcie ściernicą lub głębokie szlifowanie).

Należy przestrzegać zakresu zastosowań wskazanego przez producenta.
Należy używać tylko materiałów ściernych wskazanych przez producenta.
Korzystać z optymalnych metod usuwania pyłu.
Należy nosić okulary ochronne.
Należy stosować maskę ochronną.
Stosować środki ochrony słuchu.

Niemal wszystkie materiały stałe można szlifować. Tylko materiały określonego typu, np. elastomery, nie mogą być szlifowane, lub mogą być szlifowane wyłącznie przy zastosowaniu specjalnych metod.

Wkręcanie i wykręcanie wkrętów/śrub może spowodować odrzut narzędzia, który w bezpośredni sposób zagraża użytkownikowi. Przyczynami są

Zwrotny moment obrotowy
Ześlizgnięcie się końcówki wkręcającej z wkręcanego elementu
Hałas

Niemal wszystkie zastosowania można podzielić na dwie podstawowe formy – wkręcanie twarde i wkręcanie miękkie.

Wkręcanie twarde obejmuje wszystkie zastosowania, w których bezpośrednio pod wkrętem/śrubą znajduje się twardy materiał (zazwyczaj metal).
Wkręcanie miękkie obejmuje wszystkie zastosowania, w których bezpośrednio pod śrubą znajduje się podatny na obróbkę (miękki) materiał (zazwyczaj drewno), lub też wkręt/śruba są wkręcane w materiał podatny na obróbkę.

Najczęstszymi przyczynami ześlizgiwania się końcówki wkręcającej są:

Rozmiar końcówki wkręcającej nie odpowiada rozmiarowi wkrętu/śruby
Końcówka wkręcająca jest umieszczona pod kątem w łbie wkrętu/śruby
Przechylenie końcówki wkręcającej podczas wkręcania
Zbyt słaby docisk narzędzia do wkrętu/śruby

W każdym z tych przypadków chodzi o nieprawidłową obsługę.

Skutkami ześlizgnięcia się końcówki wkręcającej z łba wkrętu/śruby są:

Ryzyko doznania obrażeń przez użytkownika
Uszkodzenie materiału
Uszkodzenie wkrętu/śruby
Uszkodzenie końcówki wkręcającej

Tak więc warto unikać błędów w obsłudze urządzenia.

Zasadniczo wkrętarki można rozróżnić na:

Wkrętarki z ogranicznikiem głębokości
Wkrętarki ze sprzęgłem regulującym moment obrotowy
Wkrętarki obrotowo-udarowe

W technologii wkręcania termin ten oznacza końcówkę (inaczej bit) wymaganą do wkręcania określonych rodzajów wkrętów/śrub (z rowkiem podłużnym, rowkiem krzyżowym, wpustem sześciokątnym, Torx itp. Końcówka wkręcająca jest mocowana w urządzeniu bezpośrednio, za pomocą chwytu sześciokątnego, który wkłada się w uchwyt wiertarski lub w uchwyt narzędziowy, będący częścią urządzenia lub mocowany w nim dodatkowo jako osprzęt.

Niedozwolonego i w konsekwencji niebezpiecznego zwrotnego momentu obrotowego można uniknąć, stosując się do poniższych zaleceń::

Należy wybrać właściwą i dopasowaną rozmiarem końcówkę wkręcającą.
Należy prawidłowo zamocować końcówkę wkręcającą i dopasować np. moment obrotowy wkręcania lub ogranicznik głębokości, zgodnie z zalecaniami producenta.

Zasadniczo zszywacza można używać tylko do drewna i materiałów drewnianych – przy czym drewno musi być niezbyt twarde. Drewno naturalne i sklejka są lepszymi materiałami do zszywania, ponieważ słoje wywierają dodatkową siłę mocowania. Inne materiały drewniane, takie jak płyta wiórowa, także mogą być zszywane, jednak należy do nich używać zszywek powlekanych żywicą.
Nie można używać zszywacza do materiałów takich jak metal, kamień, szkło oraz twarde tworzywa sztuczne.

Zszywacze to bardzo bezpieczne narzędzia pod warunkiem, że są używane zgodnie z przeznaczeniem. Należy je uruchamiać wyłącznie po przyłożeniu do materiału, nie wolno oddawać strzałów „w powietrze”. Wiele zszywaczy posiada mechanizm zabezpieczający, który umożliwia ich uruchomienie tylko wtedy, gdy zszywacz został umieszczony na obrabianym elemencie.

Malowanie natryskowe oferuje trzy ważne korzyści:
Systemy natryskowe wykonują tę samą pracę w znacznie krótszym czasie niż przy użyciu pędzla lub wałka malarskiego.
Dzięki bardzo dużemu rozpyleniu farby można uzyskać równomierny rezultat malowania, szczególnie na powierzchniach o wyrazistej teksturze.
Metoda natryskowa pozwala także bez wysiłku pomalować powierzchnie trudno dostępne, np. narożniki i krawędzie (np. podczas malowania ogrodzeń).

Do systemów malowania natryskowego Bosch można używać standardowych lakierów, werniksów i farb do malowania ścian. Wybór farby zależy od obszaru zastosowania. Czy chcesz pomalować farbą ściany, polakierować meble czy użyć werniksu do zabezpieczenia drewnianego tarasu przed wpływem czynników atmosferycznych?

Farby emulsyjne/ścienne:
Odpowiednie do malowania sufitów i ścian. Dobrze łączą się z powierzchnią, wyrównują drobne nieregularności, zamykają pory w ścianach tynkowanych i betonowych, są preferowane przy malowaniu raufazy i tapet posiadających tłoczony wzór.

Lakier:
Lakiery to najczęściej nieprześwitujące środki powłokotwórcze. Po wyschnięciu dają efekt matowego lub błyszczącego wykończenia. Używa się ich głównie do malowania drewna, metalu, tworzyw sztucznych i surowców mineralnych.

Werniks:
Prześwitujące powłoki o subtelnej, niskiej pigmentacji. Używa się ich w sytuacjach, gdy powierzchnia materiału ma być widoczna. Werniks chroni drewno przed wpływem czynników atmosferycznych, promieniowaniem UV, a w niektórych przypadkach przed grzybem oraz insektami. Werniks wyrównuje powierzchnię drewna.

Przed malowaniem:
Należy przykryć wszystkie elementy, które mają pozostać niepomalowane.
Wskazówka:
Podłogę lepiej jest przykryć filcem malarskim, a nie folią, która jest za lekka i może się przesunąć lub unieść do góry, jeśli nie zostanie zamocowana.

Podłączyć pistolet natryskowy do węża doprowadzającego powietrze na jednostce głównej lub silniku i napełnić pojemnik farbą do ścian, lakierem lub werniksem. Jeśli to konieczne, farbę do ścian można rozcieńczyć.
Należy wybrać i zamocować właściwą dyszę, w zależności od rodzaju nakładanej farby. Ustawić odpowiednią objętość natrysku i dopływu powietrza, a następnie wykonać próbę malowania na kawałku tektury lub innego podobnego materiału.

Podczas malowania:
Podczas malowania należy wybrać żądany strumień natrysku: poziomy, pionowy lub punktowy.
Aby równomiernie pokryć powierzchnię farbą, należy trzymać dyszę w odległości ok. 20 cm od powierzchni i równomiernie przesuwać pistolet natryskowy. Zalecane jest malowanie z boku na bok. Jeżeli farba nie pokryła powierzchni całkowicie, można przystąpić do nałożenia drugiej warstwy.
Podczas malowania należy zawsze prowadzić narzędzie równolegle do ściany, a malowanie rozpocząć od najlepiej naświetlonego miejsca, (np. przy oknie)

Po malowaniu:
Po zakończeniu malowania należy od razu wyczyścić pistolet natryskowy, aby nie dopuścić do zaschnięcia farby w jego wnętrzu.

Zbyt gęsta farba może być trudna lub niemożliwa do nałożenia.
Optymalny stopień rozcieńczenia zawsze zależy od rodzaju farby. Należy kierować się zaleceniami producenta farby.
Z naszego doświadczenia wynika, że rozcieńczenie farby jest korzystne.
Należy rozpocząć rozcieńczanie od 5%, a następnie przeprowadzić próbę na niepotrzebnym kawałku tektury. Jeżeli rezultat nie jest zadowalający, należy rozcieńczyć farbę o kolejne 5% i przeprowadzić kolejną próbę. Nie należy rozcieńczać farby o więcej niż 15–20%.

Jeśli używane były lakiery/farby zawierające rozpuszczalniki, do czyszczenia będzie również potrzebny rozpuszczalnik. W przypadku farb na bazie wody, do czyszczenia systemu wystarczy użyć wody.
Wskazówka: Należy użyć lekko ciepłej wody oraz płynu do mycia, ponieważ pozwala on łatwiej usunąć farbę. Stara szczotka lub szczoteczka do zębów jest najbardziej przydatna do usunięcia pozostałości farby.
Instrukcja czyszczenia krok po kroku (tylko w języku niemieckim) jest dostępna na naszej stronie internetowej, w części Wiedza > Porady dotyczące zastosowań.

Po dodaniu otrzymasz e-mail z informacją

 • Instrukcja kalibracji WPT

  Instrukcja kalibracji WPT jest pilnie potrzebna. Z góry dziękuję i liczę na pomoc, ponieważ akurat do tego typu nie posiadam.Udało mi się! Zastosowałem dane z kalibracji wpt6 z innym programem. Kalibracja różniła się kilkoma szczegółami a najbardziej funkcją b, którą ustawiłem na "b00000" i wszystko...

  Automatyka Przemysłowa 03 Lut 2006 22:55Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1937

 • Instrukcje kalibracji wag

  Witam serdecznie!Pilnie potrzebuję instrukcji serwisowej (kalibracji) wagi elektronicznej Berkel 581 i wagi metkującej Optimus ZEFIR.Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam!Podaj markę i symbol urządzenia w temacie.

  Schematu/instrukcji/artykułu 13 Lis 2006 15:16Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1166

  Poszukuję instrukcji kalibracji wagi Axis B15IT

  Jak w temacie. Służę w zamian dokumentacją wielu innych.

  11 Mar 2007 11:42Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2175

  Poszukuję instrukcji kalibracji wagi Turkus WTN15

  Jak w temacie i innych z LFW (WAGPOL).

  14 Kwi 2007 05:41Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1560

  Waga Avery Weigh-Tronix, elektr. E1105 instrukcja kalibracji

  Witam, szukam instrukcji serwisowej do wagi Avery Weigh-Tronix z miernikiem E1110, jest to waga pomostowa czteroczujnikowa do 1500 kg, w zamian mogę zaoferować serwisówki do wag innych producentówpozdrawiamGrzegorzMiernik pomiarowy do wagi elektronicznej cztroczujnikowej pomostowejwykorzystywany...

  17 Kwi 2007 19:09Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 972

  Szukam instrukcji kalibracji wagi Scanvaegt System 410

  Cześć.Szukam instrukcji kalibracji wagi nieautomatycznejScanvaegt System 410, wskaźnik typ 411-3.Pozdrawiam.

  Inne Szukam 06 Wrz 2008 17:52Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 2087

  Waga, mensor we150 -poszukuje instrukcji kalibracji

  Witam, czy może ktoś posiada instrukcje do mierników mensor we150? konkretnie chodzi o kalibrację.Z góry dzięki za pomoc.

  03 Lis 2009 19:43Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2406

  Instrukcji kalibracji wagi axis

  Poszukuję instrukcji kalibracji wagi AXIS B30 oraz B60. Wagi złapałi mi mały błąd i chciałbym je skalibrować. Wagi są z przełącznikiem.Pozdrawiam

  15 Kwi 2011 09:58Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 2910

  Szukam Instrukcji kalibracji do wagi Bizerba bs800

  Witam. Poszukuję instrukcji serwisowej / kalibracji do wagi bs800.W zamian odwdzięczę sie instrukcjami do Axisa, Medesy, LFw....

  14 Lip 2011 22:57Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 2950

  ZIPPO 1731 prośba o instrukcję kalibracji

  Umieszczam ten temat bo w miare duzo ludzi z podnośnikami tu zaglądaProśbę swoją kieruję do uzytkowników podnośnika ZIPPO 1731 otóż mam z nim problem mianowicie wyświetla kod błędu 82. Jeśli ktoś miał z tym doczynienia proszę o porade pomoc na maila bądź telefon 781975232.Odwdzięcze się finansowo...

  Samochody Mechanika 14 Sie 2013 14:46Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 3018

  Waga CAS AP1 15 mx- instrukcja kalibracji

  Witam,Pilnie potrzebuję instrukcji kalibracji do w/w wagi. Mam do skalibrowania dwie wagi, przy czym jedna jest starszej generacji i posiada "tradycyjną" płytę główną, a druga jest nowsza i ma dwa moduły na płycie. Jeśli któryś z Szanownych kolegów posiada taką instrukcję to bardzo bym prosił o przysłanie...

  Inne Serwis 17 Sty 2012 16:45Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 6474

  Waga DIBAL - K 355 - instrukcja kalibracji

  Witam, to skrócona instr. kalibracjiWcisnąć przycisk znajdujący się pod spodem wagi, ( po uprzednim wykręceniu śrubki zabezpieczającej dostęp do adjustacji) waga wyda sygnał wskazujący na prawidłowe wejście w tryb kalibracji, a na wyświetlaczu ukaże się wskazanie: [REGULA ZERA]. W trakcie tej nastawy...

  10 Mar 2012 20:53Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 6440

  Radwag WPT 06 - Instrukcja kalibracji

  Witam!Pilnie potrzebuje instrukcji kalibracji do radwaga WPT 06 (600g e=0. 2g d=0, 02g)93r rok produkcji, wersji programu nie wyswietla chyba ze lab 3 to jest wersja programuPozdrawiam Janusz

  02 Sty 2013 20:57Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1757

  Szukam instrukcji kalibracji wagi TMC Radwag

  Kolego jacekko w poście było wyraźna prośba o instrukcję kalibracji a to co ty przedstawiłeś to nic innego jak zdjęcie miernika z opisem przycisków, ni jak ma się to do kalibracji. Nawet nie jest to instrukcja obsługi.

  15 Lut 2018 10:13Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 2541

  Instrukcja kalibracji RADWAG WTC 6/l

  Witam.Jak w temacie, potrzebuję instrukcji kalibracji do wagi RADWAG WTC 6/l, z góry dziękuję i pozdrawiam.

  19 Sie 2013 20:38Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1566

  BIZERBA PRO 6000 - Instrukcja kalibracji

  WITAMTrafiła mi się do naprawy waga BIZERBA PRO 6000. Potrzebuję do niej procedurę kalibracji. To jest dość stara waga. Dzwoniłem do serwisu ale nie mogli ( nie chcieli) pomóc. Może ktoś pomoże lub wie kto może pomóc?

  28 Lut 2014 10:35Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1053

  Fawag Amber KS15W1 - Instrukcja kalibracji

  Witam. Czy posiada ktoś instrukcję kalibracji do wyżej wymienionej wagi.Proszę o przesłanie na e-mail encik95(malpa)o2. pl

  15 Maj 2014 12:01Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 2076

  MARSDEN DP 3800 - Instrukcja kalibracji

  Poszukuję instrukcji kalibracji wagi lekarskiej MARSDEN DP 3800. Do setup "wchodzi się" przez przyciśnięcie przycisku pod spodem, ale dalej nie mogę skalibrować.

  27 Maj 2014 19:33Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 699

  Waga 150kg - instrukcja kalibracji

  I co braki z kalibracją?Po otwarciu miernika ustaw zworkę na ON.Włącz zasilanie i po zakończeniu testu wciśnij i przytrzymaj Tare.Wyświetli się Cal Sp, zatwierdź M+.Wyświetli się Cal OO, zatwierdź Mode.Miernik wyświetli masę kalibracyjną / możesz ją zmienić klawiszami M+ oraz Print /,...

  07 Sie 2014 09:17Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 3201

  Oscyloskop DF4321 - Szukam schematu i instrukcji kalibracji.

  No to patrzę na ten wycinek schematu... i nie wiem jak to ugryźć. Myślałem, że za potencjometrem głównym jest jeszcze jeden do podstawowej kalibracji. :|Takie luźne rozważania... Gdyby podmienić V931 na inny o większym wzmocnieniu? Lub zmniejszyć lekko wartość R931...W zasadzie potrzebne mi...

  06 Lut 2015 16:28Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 2175

  Waga Elzab Proxima 30 - Instrukcja kalibracji

  Jak w temacie czy ktoś kalibrował tego typu wagę i jest w stanie mi pomóc:)

  04 Gru 2014 14:24Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1371

  Hameg HM203-6 - Poszukuję instrukcji kalibracji oscyloskopu

  (at)tik_tak, nie Hameg nie robił w serwisówce działu kalibracji od podstaw.(at)Freddy to co Ci przysłali, to zapewne wycinek serwisówki, mówiącej o kalibracji.Właśnie nie, stworzony ręcznie opis, wraz z kawałkiem arkusza w Excelu z danymi i nie jest to wycinek serwisówki.Mało istotne...

  Warsztat elektronika 05 Sty 2015 20:13Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 1104

  Waga DIGI di-30ss - poszukuję instrukcji kalibracji dla DIGI DI-30SS.

  Poszukuję instrukcji kalibracji dla wagi DIGI DI-30SS. Proszę o pomoc w tym temacie. 07 Mar 2015 21:08Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1017

  Metro Wag WP60 - Instrukcja kalibracji

  Witam, napiszę to jeszcze raz, bo widać, że kolega ma problem z czytaniem ze zrozumieniem;), za kondensatorami od rezystora o wartości 100 Ω ( kod paskowy brązowy - czarny -brązowy) zwenętrzny - pierwszy rezystor od którego odchodzi przewód w kolorze szarym (siwym) to jest przewód na końcu...

  10 Mar 2015 08:36Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 1257

  hrwm3000 - HOLZINGER/HRWM3000/wyważaka - potrzebna instrukcja kalibracji lub wsk

  witam. proszę o pomoc jak skalibrować wyważarke hrwm 3000

  Elektronarzędzia 15 Lip 2015 20:36Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 726

  Urządzenie do klimatyzacji Bosch Tronic ISC0028-instrukcja, kalibracje

  szukam instrukcji kalibracji czujnika ciśnienia w w/w urządzeniu do obsługi klimatyzacji.

  Samochody Klimatyzacje Ogrzewanie 23 Lip 2015 18:12Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 975

  Mettler Toledo BC-60 - Instrukcja kalibracji

  Czy posiada ktoś może instrukcję kalibracji do wagi Mettler Toledo BC-60? Miernik IND 425 oraz IND 445.

  27 Lip 2015 10:39Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1407

  LFW TP 3/1 - Potrzebna instrukcja kalibracji

  Witam. Szukam instrukcji kalibracji. Na płycie wyświetlacza jest zworka, którą założyłem i włączyłem wagę. Wyświetla się CALIBR i mruga. Zdejmuje zworkę CALIBR świeci się ale nie można przejść dalej żadnym przyciskiem.Ma ktoś instrukcję kalibracji do tej wagi?

  13 Paź 2015 09:38Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 726

  instrukcja kalibracji opon po wymianie vw touran 2007 1. 9[105KM]

  Poszukuję jak przeprowadzić kalibrację opon po wymianie w moim turanku z 2007 roku, wyświetlacz RSN300[/b]

  Samochody Eksploatacja 29 Lut 2016 11:52Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 750

  Szukam instrukcji kalibracji Rinstrum R320

  7. 3 Dostęp do pełnych ustawieńPełne ustawienia dają możliwość konfiguracji i kalibracji urządzenia.Wszystkie opcje będą możliwe do skonfigurowania.UWAGA: Należy zachować szczególną ostrożność aby zapobiecnieumyślnym zmianom w ustawieniach menu BUILD i CALIBRATION.Upewnij się ze urządzenie jest...

  Inne Instrukcje obsługi 05 Lip 2017 08:37Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 7153

  hofmann geodyna 88 - wyważarka hofmann geodyna 88 instrukcja kalibracja

  Witamszukam instrukcji do wyważarki hofmann geodyna 88 może ktoś ma lub wie jak przeprowadzić kalibracjęz góry dziękuję za pomoc i pozdrawiamOsa

  Samochody Szukam 01 Wrz 2017 08:57Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1617

  Waga TP 150/1 rok 2005 - poszukuję instrukcji kalibracji po wejściu w menu serw.

  Tak jak pisałem w tytule w tryb serwisowy wchodzę bez problemudzięki Twojemu pozostałemu opisowi mam nadzieję poradzę sobie dalejDziękuję za pomoc pozdrawiamDodano po 11Jeszcze nie uruchomiłem wagi ponieważ musiałem ją rozebrać do zdiagnozowania usterki, ale po otrzymanym opisie kalibracji...

  28 Maj 2019 19:48Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 747

  Mettler Toledo RN 10 - Instrukcja kalibracji - jak "wejść" w tryb kali

  Ok, dziękuję, będę czekał, już ktoś przesłał jakiś wycinek z instrukcji właśnie chyba z ukrytymi przyciskami, w wolnej chwili potestuje, nie mniej będę wdzięczny za kolejne wsparcie, 01 Gru 2019 11:24Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 765

  Instrukcja kalibracji wagi RADWAG WPT150C5 program LAT502

  Posiada ktoś Instrukcja kalibracji wagi RADWAG WPT150C5 program LAT502 rok produkcji 2004

  19 Maj 2020 11:51Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 198

  Poszukuję instrukcji kalibracji wagi Mettler Toledo NewClassic MF MS8000S

  Poszukuję instrukcji kalibracji wagi Mettler Toledo NewClassic MF MS8000S /M01 Max=8200g d=1g, waga ma odważnik kalibracyjny wewnęczny i ma błąd ok. 3g na wzorcach zewnętrznych. Chciałbym jeśli to możliwe, do potrzeb własnych zrobić kalibrację wzorcem zewnętrznym usunąć błąd 3g. i zmienić działkę na...

  20 Gru 2020 14:10Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 276

  HOLZINGER/HRWM3000/wyważaka - potrzebna instrukcja kalibracji lub wskazówki

  Wary2 moge Cie prosić o instrukcję? Wiem, ze znalazłeś ja dawno, ale może jeszcze ja posiadasz.

  18 Paź 2022 11:00Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 4128

  Poszukuję instrukcji kalibracji wagi T-SCALE model S29BR

  Poszukuję kalibracji wagi T-SCALE model S29BR, udźwig 6/15 kg.

  04 Maj 2021 09:05Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 165

  Waga CAS PDS-E 15 - Potrzebna instrukcja kalibracji

  Spróbuj polozyc 14. 980 i zobacz czy roznica będzie wieksza, albo w druga strone zamiast 15 polozyc 15. 020. Bedziesz mial pewnosc iz prpces kalibracji wykonijesz prawidlowo. Sprawdz czy przy pelnym obciazeniu nie masz podpartego przetwornika.Rozkminiłem problem... przyczyną złych wskazań był nieprawidłowy...

  18 Lis 2021 15:58Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 309

  WAGA AXIS - Poszukuję instrukcji kalibracji wagi Axis B15W

  Witam poszukuję instrukcji kalibracji do wagi AXIS B15W.Mogę podzielić się inną instrukcją innego producenta. 21 Lut 2022 21:19Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 378

  Instrukcja kalibracji do wagi Axis 4B400

  Witam. Szukam instrukcji kalibracji do wagi Axis 4B400 z 2002 roku. Z góry dziękuję za odpowiedzi

  20 Maj 2022 11:57Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 126

  poszukuję kalibracji wagi Fawag tp 15/1 opal-2

  Witam, rok produkcji to 1997. Kalibrację jakoś udało się uzyskać. Otrzymałem skan instrukcji kalibracji. Pojawił się inny problem. Coś jakby z czułością wagi, po włączeniu na wyświetlaczu pojawia się ciąg UUUUUU. W instrukcji jest napisane że to niedociążenie wagi, ale na szalce nic nie ma. Pozdrawiam

  23 Wrz 2011 15:11Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2673

  Krups EA 89 Evidence - kalibracja młynka ekspresu

  Witam wszystkich,Poszukuję pomocy, a chodzi o kalibrację młynka w ekspresie do kawy Krups EA 89 Evidence. Chodzi o to, że młynek mieli ok. 4, 5sek., a powinien mielić ok. 9, 5sek. Nie mogę nigdzie wyszukać instrukcji kalibracji młynka. Może ma ktoś instrukcję lub już robił coś takiego i podzieli się...

  AGD Drobny sprzęt 17 Paź 2022 18:23Odpowiedzi: 15 Wyświetleń: 1503

  Waga Dibal PS-50M kalibracja wejście w tryb kalibracji

  Witam mam wagę Dibal PS-50M i potrzebuję instrukcję kalibracji czy ktoś może mi pomóc jak się dostać do trybu kalibracji jest przycisk z dołu

  04 Sie 2016 00:23Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 2754

  Kalibracja panelu dotykowego nawigacji GPS TomTom ONE

  Cześć,Szukałem informacji jak wykonać kalibrację TFT w nawigacji TomTom. Wszystkie opisy, które znalazłem zalecają metodę prób i błędów (czasochłonną i mało skuteczną), oprócz jednego:Poniżej rodzaj instrukcji kalibracji inspirowanego powyższym tekstem, taką kalibrację można wykonać w kilkanaście...

  Nawigacje Software 03 Lis 2010 09:14Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 8505

  Waga Elzab Prima K - Zwora kalibracji?

  Witam, bo jej tam nie ma, w Primach jest switch (mikroprzycisk) dostępny przez otwór od spodu wagi lub hasło w wersji K, dostęp pod klawiszem Menu i V1, ale zwory raczej nie posiadają lub nie wczytałeś się w instrukcję kalibracji. Sprawdź jaką posiadasz wagę i co za instrukcję.pozdrawiam

  23 Gru 2015 12:11Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1239

  FAWAG MIERNIK ZOT-6 KALIBRACJA - BŁędne wskazania

  Poszukuję instrukcji kalibracji wagi FAWAG S. A jest to miernik ZOT-6 ma kilka działek błędu i nie przejdzie legalizacji. Jak wejść w kalibrację i procedurę kalibracji albo serwisówkę. Może ktoś pomóc na forum lub e-mail wir1970(at)interia. pl

  12 Lis 2017 17:59Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 762

  METTLER TOLEDO SG-32001 - Błędne wskazania potrzebna kalibracja

  Poszukuję instrukcji kalibracji wagi METTLER TOLEDO SG-32001 ma kilka działek błędu i nie przejdzie legalizacji. Na płycie głównej jest shift. Może ktoś pomóc na forum lub e-mail wir1970(malpa)interia. pl

  25 Lis 2017 21:27Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 864

  Kalibracja wagi digi ds 671h

  Poszukuję instrukcji kalibracji do wag DIGI.Mogę wymienić na inne kalibracje

  18 Maj 2009 15:23Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 2982

  kalibracja napięcia zasilacza oscyloskopu

  Cześć, właśnie naprawiam zasilacz do oscyloskopu analogowego i nie wiem czy w instrukcji kalibracji napięia zasilacza są podane dla zasilacza obciążonego oscyloskopem czy moze zasilacz ma być odpięty od oscyloskopu podczas kalibracji napięcia?

  26 Lis 2012 18:36Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 744

  Miernik ESR na PIC kalibracja.

  Witam, zrobiłem 2 mierniki w obu problem z kalibracją (póki co mam jeden układ PIC) z tematu:(z postu kolegi Yarko74 - wersja bez smd)Przebrnąłem przez problem programowania PIC wellonem.Schematem posiłkuję się tym:Oporniki które użyłem mają 5% tolerancji.C1 i C2 mają wartości 4, 7nF...

  Mikrokontrolery 10 Gru 2015 22:27Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1935

  DIBAL W-025T - Kalibracja wagi

  Szukam instrukcji kalibracji do wagi DIBAL W-025TDodam że nigdy nie kalibrowałem takiej wagi. Kalibrowałem np. Yakudo DIGI DS 166.Proszę o jakieś wskazówki/instrukcje kalibracji i wyrozumiałość bo Dibala nigdy nie kalibrowałem i jestem zielony

  25 Wrz 2019 10:58Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 219

  Digi DI 30SS - Kalibracja Wagi Digi Di 30SS

  Poszukuję instrukcji kalibracji dla wagi DIGI DI-30SS. Proszę o pomoc w tym temacie. Lub jak wejść w tryb kalibracji czy standardowo poprzez naciśniecie zwory i [Rezero] [<- Digit] [Tare] [Tare] czy też inaczej?Z gry dziękuje za wszystkie wskazówki i pomoc 16 Cze 2020 08:30Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 252

  kalibracja wagi angel mx15

  poszukuję instrukcję kalibracji wagi angel mx15

  09 Wrz 2008 14:35Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1896

  kalibracja wagi tamtron paletowa hvv 2000

  proszę o pomoc mam wagę wózek paletowy tamtron hvv 2000 i poszukuje do niej instrukcji kalibracji. waga źle ważyła po mojej próbie przełączania przełaczników przestała działać nie można jej włączyć

  23 Lis 2009 13:56Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1590

  kalibracja wagi TMC1500 radwag

  Witam, jestem mile zaskoczony. Jak już napiałem interesuje mnie instrukcja kalibracji wagi TMC1500 (Radwag) łącznie ze sposobem wejscia w ten tryb( hasło). Mam pewną praktykę w dziedzinie wag oraz oferuję...... ( mój ares: autokrig(at)wp. pl)Dodano po 2Witam, jestem mile zaskoczony. Jak już...

  12 Gru 2009 14:51Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 3249

  Kalibracja Oscyloskopu Tektronix 2235

  1. oscyloskop to nie woltomierz i miernik częstotliwości2. skoro masz rozpiskę potencjometrów to powinna być instrukcja kalibracji3. w instrukcji kalibracji masz opis krok po kroku co i jak ( jest to kilkanaście stron - z głowy nie pamiętam)4. o ile pamiętam to dokładność Y to około plus minus 3%5. patrząc...

  24 Kwi 2010 10:03Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 4453

  Kalibracja wagi PMC 3000 4P2H RADWAG

  Witam, poszukuję instrukcji kalibracji wagi RADWAG TMC 1500 4N/HQ lub też własny opis czynności kalibracyjnych.

  01 Mar 2012 14:08Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1629

  Radwag WPT/R 60C3 kalibracja

  Poszukuję instrukcji kalibracji wagi Radwag wpt 60. Wersja oprogramowania to lat 216 (pokazuje się przy załączaniu wagi). Jest na płycie zwora J1, ale nie odkryłem jej "mocy":). Z góry dziękuje za pomoc.

  24 Kwi 2012 14:48Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 2387

  Kalibracja Wagi lekarskiej mensor we150

  Poszukuje instrukcji kalibracji do wagi mensor we 150 z rocznika 2010. Ktoś kiedyś kalibrował z was coś takiego?

  Sprzęt Medyczny 24 Mar 2021 15:57Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 2783

  Kalibracja wagi lekarskiej seca 767

  Poszukuje instrukcji kalibracji wagi Seca 767.Po starcie i wyświetleniu ekranu powitalnego zapala się Er:1:40.Może ktoś z kolegów pomoże?

  28 Lis 2012 17:38Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1074

  waga CT-15 LFW kalibracja

  Witam chciałbym odgrzebać stary temat.Trafiła mi się taka Lubelska waga CT15 ale mam problem ją uruchomić. Udało mi się ją ożywić, przechodzi inicjalizację ale po uruchomieniu wskazuje tylko zero. Raz mi się udało tak namieszać na klawiaturze, że nawet zaczęła działać ale po resecie zasilania znów...

  10 Lis 2013 22:44Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1008

  Waga Helmac HC 4/2 kalibracja - Zaniżanie wagi

  Instrukcji kalibracji nie mam, ale z tego co pamiętam wagi te sprzedawane w Polsce były pod nazwą Optimus Zefir. Może to coś pomoże w poszukiwaniach instrukcji.

  12 Gru 2013 20:14Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1245

  Kalibracja wagi Jscale CJ-600

  Posiadam wagę firmy Jscale cj-600 i potrzebuję ją skalibrować. Posiada ktoś być może jakąś instrukcję kalibracji lub wiedzę w tej dziedzinie? Będę wdzięczny za każdą pomoc. Waga pokazuje wszystko drugie tyle cięższe niż jest faktycznie. W załączeniu dodaję zdjęcie jak wygląda waga.

  Początkujący Naprawy 08 Lis 2014 23:43Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1341

  Waga AWO 60P - Poszukuję kalibracji

  Witam. Poszukuję instrukcji kalibracji wskazań do wagi AWO 60P. Płytka z wyświetlaczem jest umieszczona w małej głowicy z czterema przyciskami na wysięgniku. Pod szalką znajduje się również płytka z transformatorem. Żadnej zworki nie znalazłem;/.

  21 Paź 2019 18:08Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 1884

  Kingship MEP-30 - Kalibracja

  Czy posiada ktoś instrukcje kalibracji do wagi Kingship MEP-30?Posiada w środku zworę JP1. 23 Cze 2015 11:13Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 525

  new holland tn75v - wom - kalibracja sprzęgła

  Poszukuje instrukcji kalibracji / ustawienia sprzęgła wałka wom. Problemem jest to że wałek nie jest załączany płynnie i łagodnie (soft start) - w maszynach z większym zapotrzebowaniem na moc nie można włączyć płynnie wałka i mocno nim szarpie. Urwałem tym sposobem już jeden wałek. Będę wdzięczny...

  Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki 06 Lip 2015 09:18Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 987

  kalibracji wagi cas er plus

  Odgrzebuje temat Również poszukuję instrukcji kalibracjiDodano po 42Ok ja jzu po kalibracji Podobnie jak te 1501. Klikasz Switch2. Wyswietli Ci Call13. Ustawiasz Call 34. Zatwierdzasz Tara5. Wyskakuje ZERO6. Klikasz Tara7. Ustawi Się Zero8. Wyskakuje Ridup Jezeli Nie wyskoczyło...

  13 Paź 2015 09:30Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 3281

  WAGA Koral 1 - Kalibracja

  Witam Poszukuje instrukcji kalibracji Widziałem ze plyta podobna jest do płytk iz wagi medesa Cat 8 i tak podobnie próbowałem kalibrować tą wagę lecz na 10 Kg pokazuje mi 13 z kawałkiem a na 5 g 6 z kawałkiem. Proszę o pomoc

  21 Paź 2015 11:11Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1104

  Asus Memo Pad FHD10 /ME 302C - kalibracja ekranu dotykowego

  Witam, potrzebuję instrukcję kalibracji ekranu dotykowego w model Asus ME302C, zaznaczam ekran jest na pewno sprawny, występuje usterka jak w filmiku poniżej:[youtube][/youtube]

  Tablety Czytniki Software 09 Paź 2016 12:27Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1656

  Waga DIGI DS-980 kalibracja - Błębne wskazania DS-980

  Poszukuję instrukcji kalibracji wagi DS-980FS w zabudowie ma kilka działek błędu i nie przejdzie legalizacji. Może ktoś pomóc?

  22 Paź 2017 18:51Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1875

  Mondolfo ferro 2080 - Kalibracja

  Posiada może ktoś instrukcję kalibracji do wywazarki mondolfo ferro 2080? Bardzo bede wdzięczny

  Elektro Maszyny i Urządzenia 17 Paź 2017 21:10Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 558

  kalibracja wagi elzab prima K -

  Witam i pozdrawiam ma ktoś może instrukcje kalibracji do wagi Elzab Prima K??

  21 Kwi 2018 12:49Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 2259

  Kalibracja wagi Radwag WPT 60 S3

  Witam, potrzebuję instrukcji kalibracji wagi Radwag WPT 60S3 - zaniża wskazanie.

  22 Sty 2019 14:33Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1434

  Stacja Klimatyzacji Beissbarth / Ecotechnics wymiana wagi czynnika - kalibracja

  Posiadam Stację klimatyzacji Ecotechnics w obudowie Delphi AT41607. Stacja z 1 wagą. Podawanie oleju poprzez zawór odcinający ręczny.Wymieniłem czujnik tensometryczny wagi czynnika.Potrzebuje instrukcję kalibracji i kod na wymianę filtra.Jaka jest tara butli? Butla 12L

  22 Cze 2018 08:08Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1239

  CMAX - Kalibracja chińskiej wagi CMAX

  Szukam instrukcji kalibracji chińskiej wagi kalkulacyjnej. Niestety poza marką CMAX na wadze nie ma umieszczonego modelu.Z naklejki z numerem seryjnym wynika, że maksymalne obciążenie wagi to 6kg.Na płytce nie ma zworki kalibracyjnej.Załączam zdjęcie panelu oraz elektroniki.Pozdrawiam...

  16 Lip 2018 11:17Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 465

  Elzab Prima 2 - Kalibracja

  Witam. Czy posiada ktoś jakąś serwisówkę lub instrukcję kalibracji do Wagi Elzab Prima 2?

  15 Paź 2018 13:55Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 459

  Waga Sartorius GE512-0CE - kalibracja

  Czy mógłby ktoś udostępnić instrukcję kalibracji wagi Sartorius GE512-OCE? 16 Mar 2021 21:43

  Instrukcji montazu i programowania elpigaz stella

  witam,koledzy jak w temacie potrzebuje a nigdzie nie moge znalezc instrukcji montazu instalacji gazowej elpigaz stella, moze ktos z kolegow ma do niej dostep albo tez do instrukcji kalibracji za pomoca programu elpgazn? Chodzi mi o takie instrukcje jakie posiadaja od producenta warsztaty montujace.

  25 Mar 2009 16:34Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1328

  Waga Detecto PC-91 D 1991 rok - szukam instrukcji

  Witam, poszukuję instrukcji kalibracji wagi Detecto PC-91 D z 1991 roku. Na stronie producenta jest instrukcja do nowszej wersji ze switchem, niestety nie pokrywa się ona z moją wagą. Waga ma dwie zwory: NOR i TEST. Po zdjęciu obu zworek i uruchomieniu wagi włączają się działki oraz napis AJUSTE. Niestety...

  19 Lut 2014 13:56Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1221

  Radwag WPT/4N 1500 - instrukcja klaibracji

  Potrzebuje instrukcji kalibracji do Radwag WPT/4N 1500, rok produkcji 2007, oprogramowanie prawdopodobnie tclP6. 9Dzieki z góry jeśli ktoś udostępni instrukcje serwisową 10 Sie 2015 11:16Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 804

  Instrukcja drogomierza samochodowego DS-10

  Witam, poszukuję instrukcji obsługi do drogomierza DS-10 (zdjęcia poglądowe w załączniku). Konkretnie potrzebuję instrukcję kalibracji. Z góry dzięki.

  Samochody Instrukcje Obsługi 28 Lip 2022 12:30Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 114

  waga elektroniczna z fawagu ct15L/30 Potrzebuję instrukcję.

  Witam! Potrzebuję instrukcję kalibracji wagi CT 15L/30 (dwupomostowa). Wiem, że to może być kłopot, ponieważ waga jest z 1996 roku. Jeżeli jednak ktoś może mi pomóc, to będę wdzięczny. Pozdrawiam

  29 Lis 2008 10:37Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1326

  Inna waga - Instrukcje serwisowe.

  Czy posiada ktoś instrukcję kalibracji miernika wagowego przedstawionego na zdjęciu. Po wymianie czujników chciałbym ją skalibrować. Miernik nie posiada żadnych tabliczek, oznaczeń, a na płytce jest bodajże zworka.

  19 Lut 2015 20:24Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 2724

  Instrukcja regulacji parametrow BRC JUST

  LAMBDA GAS JUST część 2KALIBRACJA SYSTEMUKalibracja i uruchomienie systemu może odbywać się na dwa sposoby:- konfiguracja i uruchomienie systemu oparte wyłącznie na przełączaniu i współpracy z DIAGNOSTIC BOX BRC;- możliwość pogłębionej kalibracji poprzez program komputerowy.W tym rozdziale...

  08 Mar 2008 22:09Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 10571

  Kalibracja gramofonu. Opisy kalibracji poszczególnych części.

  Dla wiekszości ludzi gramofon to taki talerz, z ramieniem do którego zamocowana jest igła. Z takiego opisu można wywnioskować, że budowa adaptera jest prosta. Okazuje się, że jest wręcz przeciwnie...Im lepszy gramofon, tym bardziej skomplikowany i trudniejszy w kalibracji. A takie urządzenie potrafi...

  Audio Serwis 13 Wrz 2006 06:00Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 18663

  Ekspres Krups EA8010 - kalibracja czasu pracy młynka - niepowodzenie - błąd #13

  Witam wszystkich.Sprawa dotyczy ekspresu do kawy Krups EA8010 nr ref. EA8010PE/70F-1014-R (zdjęcie jego tabliczki znamionowej poniżej):Zaczęło się od tego, że wyczyściłem młynek, tzn. go wyciągnąłem i rozebrałem (żarna i wyrzutnik), bo wcześniej żona niechcący zalała go wodą i nie mielił kawy....

  02 Lut 2021 02:52Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 3777

  Tester tranzystorów Meratronik P-561 - kalibracja

  Witam!!!Na początku tego roku rozpocząłem renowacje testera Meratronik P-561. Przed odświeżeniem obudowy, tester palił bezpiecznik sieciowy 200mA. Problem leżał w uszkodzonej diodzie w mostku prostowniczym.Po wyczyszczeniu obudowy i poskładaniu testera okazało się nie mierzy parametru h11e...

  24 Paź 2022 20:36Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 213

  Analizator spalin Motorscan Eurogas model 8020 kalibracja

  Heh no wlasnie jest problem ogolnie z kalibracja, najblizszy kraj kalibracji to (z tego co mi wiadomo) to wlochy a ta instrukcje juz mam, nawet ja na elke wrzucilem dla potomnosci ale mimo to dzieki, zauwaz ze caly 6 dzial zniknol w tej instrukcji zapewne tam jest procedura kalibracji. Wszystko jest...

  Samochody Elektryka i elektronika 30 Sie 2010 09:39Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 4845

  NEW HOLLAND TL 90 - SZARIE PODCZAS RUSZANIA KALIBRACJA

  POSIADAM INSTRUKCJE OBSŁUGI ALE BRAKUJE MI przyrząd kalibracyjny (1]PROSZĘ O POMOC.2 KALIBRACJA SPEED POWER SHIFT CLUTCHW celu utrzymania optymalnego układu hydraulicznegonależy przeprowadzić kalibrację sprzęgłaokresowo i po następnej wymianieoperacje;- wymiana jednostki sterującej;-...

  25 Lip 2022 19:51Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 2673

  Krups EA8050 - kalibracja młynka

  Dobry wieczór,Czy ktoś może poratować instrukcją kalibracji młynka? Mam pastylkę 10 mm i 12 mm, którą użyć?Pozdrawiam serdecznie.

  17 Sie 2022 16:19Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 387

  Kalibracja przetwornika A/C w ADuC841

  Napięcie offsetu nie bardzo jest do przeskoczenia. :-)W momencie gdy sygnał zmienia kierunek (np. z narastającego na malejący) wtedy widać skok wyjścia wzmacniacza spowodowany zbyt dużym offsetem. Przynajmniej w jednej z moich aplikacji to było widać. Ok, dzięki za informacje. Nie miałem jeszcze okazji...

  08 Wrz 2005 16:10Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 3995

  Miernik RLC E317 - opis kalibracji

  Witam posiadam miernik meratronika jak w tytule, ogólnie mierzy zadowalająco ale mam pewne zastrzeżenia:). Na zakresie 100uF ciężko zmierzyć jakąkolwiek pojemność wyżej 10uF, na przykład podłączony kondensator 100uF/16V miernik pokazuje jako 35uF... próbowałem różne egzemplarze i za każdym...

  18 Mar 2008 23:43Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 3904

  Radwag/wpt/150. 3 - kalibracja

  Witam, temat wiele razy wałkowany, ale dla opornych jeszcze razWażne!!! nie pytaj o kalibrację do wagi 150. 3 bo nikt ci nie odpowie, bo nie wie o co tobie chodzi??? W wagach firmy Radwag ważny jest typ programu, rodzaj miernika - symbol elektroniki, ilość przycisków. Od tych parametrów zależy...

  25 Mar 2014 19:17Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 7752

  Temperatura lutowania, rozlutowywania, kalibracja temperatury

  Chciałbym się dowiedzieć od szanownych kolegów, w jakieś temp. lutować? Wiem, że to zależy od tego co lutujemy. Ale na przykład taką płytkę PCB, przewody. Interesuje mnie też temp. rozlutowywania. Kojarzę, że musi być nieco większa od temp. lutowania, aby krócej "smażyć" dany element. Zacząłem...

  16 Lis 2017 19:46Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2547

  Unitra 2408SD - Kalibracja magnetofonu szpulowego

  Witajcie, posiadam magnetofon jak w temacie, po ogólnym przeglądzie, wymianie elektrolitów, naprawie potencjometrów etc.Po wszystkich zabiegach nierówno wskazują wskaźniki wysterowania (tak przy nagrywaniu i odtwarzaniu), oraz jakby delikatnie nierówno "szły" kanały.Chcę dokonać kalibracji,...

  Audio Początkujący 20 Lis 2020 13:59Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 897

  UPS APC Smart-UPS 1000 RM 1U - Problemy z kalibracją nowych baterii.

  Znalazłem w końcu sposób aby zrobić kalibrację poprawnie.Zostawię instrukcję dla innych których też spotka kiedyś ten problem.Istnieją dwa rodzaje kalibracji:PierwszaJest to preferowana metoda dla wszystkich Smart-UPS, z wyjątkiem modeli zaczynających się na SU (IE: SU700NET).Kalibracja...

  Komputery Zasilacze 30 Sie 2019 18:35Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1359

  Waga-BIZERBA EC 200, Potrzebna pilnie instr. kalibracji

  Witam po raz pierwszy na forum. Potrzebuje instrukcje do kalibracji wagi Bizerba EC 200 w zamian za pomoc dysponuje różnymi instrukcjami do wag handlowych. Pozdrawiam

  14 Sie 2015 10:33Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 2688

  Radwag WTC 15 SW - Kalibracja, instruckja serwisowa

  Pilnie poszukuję instrukcji serwisowej bądź samej kalibracji do wagi Radwag WTC 15 SW - waga sklepowa. W zamian mogę udostępnić instrukcję do modeli:WAA,WAS,WPA,WPP,WPS,WPT,PS,AS.Z góry dziękuję za pomoc.

  29 Maj 2013 19:17Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 3177

  Scaner HP Designjet 4200 ident Contex GC67M Q1280A, 42 cale, kalibracja

  Dostałem strasznie zaniedbany scaner jw. Niestety bez dokumentacji i wzorców do kalibracji optyki. Wyczyszczony pokazuje jakieś kolorowe powierzchnie, a rysunek ledwo widoczny.Instrukcję serwisową znalazłem w sieci. Wzorce można kupić w HP. Jedyne skromne 300 Euro. Jako, że nie mam pojęcia, czy mu...

  Drukarki, ksero Profesjonalne 08 Cze 2019 20:54Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 252

  Krups EA8161 - potrzebuję instrukcji jak zrobić reset ekspresu.

  Witam, mam problem.Po wymianie uszczelek w EA8161 ekspres elegancko się uruchomił, zrobił kawę, ale zauważyłem, że zmielił za dużo kawy i pchnęło nadmiar do pojemnika. Chciałem zrobić kalibrację i zonk. Po próbie kalibracji pojawiła się ikona pojemnika z fusami (pali się na wciąż). Nie można zrobić...

  10 Lis 2022 21:51Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 240

  AKAI GX-95 ustawienie BIAS przy automatycznej kalibracji

  Jak w wypadku KAŻDEGO magnetofonu, tak i w tym konkretnym należy bardzo zwracać uwagę na czystość i stan zużycia głowic. Jeśli na czole głowicy można zauważyć (lub wyczuć; przesuwając po czole np. paznokciem) wytarty rowek od taśmy - żadne próby kalibracji nie przyniosą spodziewanych efektów.Oczywiście...

  11 Mar 2010 12:13Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 5617

  [ATmega16][C] Oversampling i kalibracja ADC

  Daruj sobie oversampling. Zrób kalibrację.Wybierz dwa punkty: jeden blisko dołu zakresu, drugi blisko góry zakresu.Na osi x masz wartość binarną odczytaną z przetwornika ADC, w skrócie WBIN, a na osi y masz U[V].Równanie prostej łączącej te dwa punkty to: U= a*WBIN + b.Dla obu tych punktów musisz...

  Mikrokontrolery AVR 15 Lip 2010 08:07Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 4040

  DVD Sony DAV-SA30 kalibracja po wymianie lasera

  Kino domowe miało problem z zasilaniem - na module ze stabilizatorami mnóstwo zimnych lutów, nawet wypalenie pod jedną z cewek. Po zrobieniu tego i wymianie jednego 1000µF/25V kino włącza się prawidłowo. Ale jest problem z odczytem płyt.Płyty CD startują bardzo opornie - ale jak już odczyta katalog...

  DVD/VCR/Kamery/BD Serwis 05 Kwi 2012 14:46Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1643

  Problem z kalibracją EFKY-100B 35 mhz

  No więc zakupiłem niedawno model samolotu rc mini mustang p-51d. Zgodnie z instrukcją, podłączyłem nadajnik kablem do wejścia na mikrofon (dobrze dopasowałem wejścia, z resztą sprawdzałem nawet w 2 strony). Włączyłem nadajnik i słyszałem różne robotyczne dźwięki zmieniające się podczas przesuwania drążków,...

  Robotyka Modelarstwo i CNC 24 Gru 2010 22:22Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 671

  FAVORIT CONTROL VI 911D93-2T - Poszukuje instrukcji serwisowej

  Witam ponownie,Zmywarka po dniu postoju ruszyła, dodam że wycieku żadnego nie ma. Naście prób uruchomienia nie skutkował cały czas próba odpompowania wody mimo że woda została wypompowana kończyła się błędem i20 (próba uruchomienia na kilku programach). Na drugi dzień zmywarka ruszyła od strzału.Pewnie...

  AGD Szukam 02 Lip 2015 12:29Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2946

  Waga RADWAG WPT-60, problem z kalibracją

  Posiadam wagę WPT-60 o parametrach:Max=60kg, e=20g, d=20g(jednostki kg, dwa miejsca po przecinku, legalizowana)Błąd przy sprawdzeniu masą 60kg wynosił +0, 04kg. Ponieważ mam dostęp do odpowiednich odważników zdecydowałem się na kalibrację.Nie posiadając dostępu do instrukcji serwisowej ustaliłem...

  22 Maj 2014 11:07Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 9947

  LG KU990i Kalibracja Dotyku

  Witam, mam kłopot z dotykiem a mianowicie z jego kalibracja. Gdy włączam telefon i chcę skalibrować i klikam w te krzyżyki to niby skończonej kalibracji pisze że został niepoprawnie skalibrowany. A gdy omijam kalibracje to gdy chcę wejść w menu muszę klikać w okienko obok menu w tedy łapie tylko lewa strona...

  Smartfony Początkujący 10 Cze 2012 14:43Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 2273

  CAS Space 2000 - Nie zapisuje wyników kalibracji

  Próbuję skalibrować wagę CAS Space 2000, ponieważ ma złe wskazania. Dzwoniłem do firmy CAS Polska jednak nic nie chcą mi podpowiedzieć w sprawie tego modelu. Mówią że nie mają instrukcji do tego modelu.Wykonując już kilka kalibracji wag tzw. Angel postępowałem podobnie.Przełączyłem switch pod...

  05 Mar 2015 07:18Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 975

  waga cas DB-II 150 Plus - kalibracja

  Posiadam wagę pomostową CAS DB-II 150 Plus (dokładniej DBPlus150LCD460), która przez 3 lata ważyła bez problemów. W tej chwili wyświetla się komunikat ERR 1. W serwisie powiedziano mi, że mogła być przeważona i koszt naprawy to 780zł:shocked! : (wymiana belki) lub w najlepszym przypadku wystarczy...

  19 Kwi 2015 14:03Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1959

  Miernik lakieru Voltcraft SDM-115 brak mozliwości kalibracji.

  Kupiłem używany miernik lakieru firmy Voltcraft model SDM-115. Sprzedający zapewniał, że sprzęt jest 100% sprawny - wystarczy skalibrować i będzie śmigał. Po otrzymaniu miernika włączyłem go i dokonałem pomiaru grubości lakieru. Gdzie bym nie mierzył wynik 0 (zero).Przystąpiłem więc do kalibracji...

  08 Mar 2018 10:17Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1890

  PEUGEOT 1007 2-TRONIC - Kalibracja sprzęgła-jak to zrobić dobrze?

  Chodzi o właściwe przeprowadzenie kalibracji elektroniki sprzęgła w półautomacie.Czy można to zrobić bez interfejsu?Jeśli robimy kalibrację w punkcie obciążenia silnika (Initialisation of the point at which the clutch takes load), to czy powinno być słychać zmianę pracy silnika w bezruchu...

  Samochody Początkujący 11 Lis 2018 22:06Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 2217

  MEDESA CAT-7/1 - brak możliwości kalibracji

  Witam problem z kalibracją wagi medesa cat7/1 jest następujący. Posługując się instrukcją serwisową oraz doświadczeniami użytkowników z postu nie można przeprowadzić pełnej kalibracji po wejściu w funkcje ADJUSTE. Wzorując się na opisie użytkownika RimasJ po kalibracji zera nie pokazuje żadnej...

  15 Lut 2019 13:00Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 657

  Alkomat - Kalibracja alkomatu

  Również poszukuje instrukcji kalibracji alkomatu x5+. Certyfikat wypisze sobie sam bo alkomat mój. - (tu nie ma problemu). Mam sprzęt z magiczna substancją%. chodzi tylko o dokładna procedure kalibracji (wiadomo ze zworka na c i power on) ale co potem jakie wartości%i zadawać w którym...

  17 Kwi 2020 17:34Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 1050

  Jak zrobić kalibrację wpt 30c1 - Jak wejść do trybu kalibracji

  Masz tu instrukcję poczytaj dokładnie rozdział 16 Kalibracja.

  04 Lis 2019 00:33Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 273

  Krups EA8050 - Błąd w trakcie kalibracji ekspresu do kawy

  Posiadam ekspres Krupsa EA8050. Jest to model z elektronicznym sterowaniem młynka. Gdy trafił do mnie mielił kawę na standardowe espresso przez ~16s. Brykiety z fusów wychodziły sporo za grube, bo ok 18mm. Postanowiłem skalibrować maszynę przy użyciu pastylki o grubości 1cm. W trakcie kalibracji...

  15 Cze 2022 20:20Odpowiedzi: 14 Wyświetleń: 3732

  Kalibracja Mestek cgd-02 - Problem z kalibracją czujnika/miernika gazu Mestek cgd-02

  Posiadam miernik gazu Mestek cgd-02 lecz nie potrafię go skalibrować (Aktualnie przy podłożeniu go do gazu wskazuje 0 a gaz czuć bardzo wyraźnie) instrukcja jest napisana tak do bani że nic nie tłumaczy użytkownikowi co do kalibracji ręczne czy nawet automatycznej. Może ktoś z Państwa miał z...

  28 Paź 2022 16:55Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 93

  Drukarka 3D DaVinci 1. 0 AiO - kalibracja ręczna

  Witam serdecznie wszystkich forumowiczów,proszę o poradę. Posiadam nieskalibrowaną drukarkę 3D DaVinci 1. 0 AiO. Kalibracja automatyczna przy żadnej próbie nie ustawia stołu roboczego do właściwych, podanych w instrukcji wartości parametrów. Są trzy punkty na stole roboczym, które drukarka bada za...

  Drukarki i Skanery 3D 07 Lis 2022 14:21Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 90

  Epson Dfx 8500 - kalibracja głowicy

  Nadal poszukuje informacji na temat kalibracji głowicy do tego Epsona,przeszukałem całą elektrode i niestety nie znalazłem takiej informacji.Dokładnie chodzi mi regulacje docisku głowicy, prawdopodobnie robi się to z panel drukarki a być może jest to możliwe za pomocą softa.Niestety w instrukcji...

  21 Kwi 2005 06:53Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 3007

  ALTER GD-7 bardzo długa kalibracja

  Witam, problem jest następujący: Po włączeniu detektora rozpoczyna kalibrację, początek idzie normalnie czyli wchodzi na maksymalny zakres pomiarowy potem powinien stopniowo schodzić do zera - zielonej diody. Wg. instrukcji czas kalibracji powinien wynosić poniżej minuty, a tu nawet 5min nie starcza,...

  Początkujący Serwisanci 31 Paź 2007 19:20Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1230

  Termometr na wyśw. LED z kalibracją i nie na DS18

  Kalibracja w tym przypadku jest to przyłożenie czujnika do źródła ciepła o znanej nam temperaturze i ustawienie tej temperatury w programie by taka sama była na wyświetlaczu. Jeżeli zadajesz pytanie to najpierw zapoznaj się z tym co napisał autor w tym przypadku w instrukcji.WitamInstrukcje...

  DIY Konstrukcje 17 Paź 2008 16:41Odpowiedzi: 15 Wyświetleń: 9353

  Jakiś stary polski termometr - dobór czujki i kalibracja

  Więc tak. W zimie dostałem od wujka, z pośród innych gratów, taki termometr:##Czyżby coś padło, że zdjęć na elkę nie mogę wrzucić? ##Nic nie "padło", proszę wkleić zdjęcia zgodnie z instrukcją:Bez schematu ideowego trudno będzie udzielić merytorycznej porady....

  Projektowanie Układów 27 Cze 2010 21:23Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 2205

  UPC Smart UPS 3000XL RM 3U - kalibracja

  Witam serdecznie.W zasilaczu APC Smart UPS 3000XL RM 3U po wymianie baterii (zasilacz ma 7 lat) nie można wykonać kalibracji.Z poziomu aplikacji PowerChute jak chcę wykonać RunTimeCalibration to w ciągi kilku sekund powraca bo pracy z sieci i pokazuje błąd wykonana SelfTestu (zasilacz...

  07 Gru 2011 13:20Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 3734

  UPS Orvaldi 1000RT czy wymaga on kalibracji po wymianie AKU?

  Kupiłem używanego UPS Orvaldi 1000RT, a z uwagi na możliwość zużycia akumulatorów wymieniłem je na nowe (4x CSB 7, 2 Ah, falownik jest na 24V). Teraz od razu po jego włączeniu poziom naładowania wskakuje na 55% i po ok. 5 min jest już 100%.Przy pracy falownik-owej wyłączył się bez ostrzeżenia...

  24 Sty 2014 22:27Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 2211

  Landi renzo - Reduktor LI-02 regeneracja, kalibracja, wymiana wtrysku.

  Planuję zakup zestawu do regeneracji reduktora Li-02. W internecie znalazłem film z demontażu ale reduktora IG1. Czy ktoś z was regenerował Li-02 i może się podzielić uwagami, ew. instrukcją? Czy proces jest podobny jak w przypadku IG1?Kolejna sprawa po regeneracji to wtryski. Na jesień...

  Samochody Instalacje Gazowe 10 Kwi 2014 21:15Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 4617

  Unitem OS-360 - Uruchomienie po latach - kalibracja podstawy czasu?

  Dzień dobry,Podjąłem się próby ożywienia mojego starego oscyloskopu Unitem OS-360. Po włączeniu okazało się, że przełączniki i potencjometry nadają się do przeglądu, ale lampa jeszcze nie jest wypalona, więc podjąłem następujące działania:- gruntownie wyczyściłem wnętrze,- wymieniłem elektrolity...

  20 Lip 2016 11:55Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1122

  Waga Medesa CAT-7/2, kalibracja...

  Dziękuję bardzo za serwisówkę, kolegą mawi2. Jusz kilka dni temu przesłał ją mi inny kolega z forum. Zrobiłem kalibrację wagi, chociaż moja waga miała inną ( starszą) wersje plyty głównej, to była nie S120. Ważne, że pasował kod wejscia do MENU. Ale w punkcie "adjust" kalibracja wykonuje się inaczej...

  26 Lip 2017 17:18Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1551

  Cemb c65 trudności z kalibracją

  Niechce zaśmiecać forum więc doklejam się do tematu.Mam problem z wyważarką cemb c65 z 2003r. Wyważarkę nabyłem rok temu i odpoczątku mi się wydaje że źle waży. Wezwałem serwis, który za kalibracje w20 minut przy moich instrukcjach jak to zrobić skasował 200zł;/.Wyważarka...

  30 Lip 2022 21:21Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 5620

  RADWAG WPT 10/20D i WPT 60/150OW - kalibracja

  Proszę o pomoc w kalibracji wag:RADWAG WPT 10/20D - waga niemowlęca. Przy uruchamianiu pojawia się wersja tclP8. 3, symbole na procesorze: AD 204R, IE 0572, tc_ _ 8. 3RADWAG WPT 60/150 OW- waga medyczna z wysokościomierzem. Przy uruchamianiu pojawia się tclH8. 8, symbole na procesorze: B 204R,...

  01 Cze 2017 05:31Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1476

  FLUKE DSP-2000 - kalibracja

  Dostałem używany tester Fluke DSP-2000 ale mam problem z kalibracją urządzenia (self calibration) - wg instrukcji należy podłączyć go kablem UTP Cat. 5 długości 25cm bądź krótszym ale niestety pojawia się komunikat - kabel dłuższy niż 25cm (cable > 25cm).Przy testach pojedynczych rozpoznaje...

  Hardware, Software, naprawa urządzeń sieciowych 01 Sie 2017 11:32Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 954

  Romix EKS 21 - Błędne odczyty wagi kuchennej - kalibracja

  Mam problem z wagą kuchenną firmy Romix model EKS 21Nagle zaczęła pokazywać błędne wartości (nie spadła i nie była uderzona), wszystko jest mierzone x1, 5(wstawię 1Kg pokazuje 1, 5Kg; wstawię 3Kg pokazuje 4, 5KG; wstawię 0, 5Kg pokazuje 0, 75Kg = wszystko równo x1, 5).Baterię wymieniłem ale...

  06 Cze 2020 13:10Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 2034

  Kalibracja dotyku HTC Desire - Brak reakcji na dotyk w htc desire 820

  Jakiś czas temu dostałem rzekomo zepsuty HTC Desire 820, który po włączeniu wibrował, ale nie włączał się ekran. Rozebrałem więc go i okazało się, że ekran był odpięty (prawdopodobnie odpiął się przy upadku, a przynajmniej tak zakładam), podpiąłem i ekran zaczął działać. Niestety, gdy pojawia...

  09 Maj 2018 22:26Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 2322

  Waga Medesa CAT 5. 2 - Nie pamięta kalibracji

  Witam. Mam problem z wagą do 15kg Medesa CAT 5. 2. Waga nie pamięta poprawnych wskazań po kalibracji. Instrukcja nie mówi nic na temat zapisania po kalibracji. Pojawia się correc i wciskam Enter. Waga uruchamia się i waży poprawnie. Po kilku godzinach waży już z błędami.Spostrzeżenia:-płytka pod...

  30 Paź 2018 20:30Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 465

  Sankei Unitra CDR-99EF- kalibracja lasera

  Ponieważ idealna powtarzalność nie istnieje w realu producent mając taką świadomość umieścił w SM instrukcję kalibracji CD. Nawet przy dobrym laserze ma ona pewien wpływ na odporność na wstrząsy, złą jakość płyt. Poprawia również czas szukania utworów w jakimś stopniu.

  29 Maj 2021 12:07Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 288

  New Holland t6070Rc - Problem z kalibracją EHR

  Mam problem z tylnym podnośnikiem. Chciałem zrobić kalibracje wg. instrukcji, ale podczas kalibracji kontrolki zielone świecą na zmianę, tak jakby opuszczał i podnosił, ale podnośnik nie reaguje, po zakończeniu pojawia się END i zapala pomarańczowa kontrolka. Nie wiem o co chodzi z tymi odważnikami....

  29 Sie 2021 20:42Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 819

  Kalibracja wagi AXIS B60

  Poszukuje instrukcji kalibracji wagi AXIS B60 i czy można gdzieś znaleźdź schemat elektroniki wagi np. Radwag WPT 2000Był już podobny temat lecz hasło do dok. serwisowej jest nie aktywneGdyby ktoś miał jakieś materiały proszę o przesłaniemarcingawru(małpa)interia. pl

  30 Sie 2008 19:45Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 8615

  Kalibracja ważenia wsadu pralki Bosch WAS 28741

  Jak uruchomić program diagnostyczny? Szukałem na forum oraz na bosch-agd. pl i nie znalazłem żadnej instrukcji. Może pasuje instrukcja serwisowa od innej pralki?

  AGD Pralki, Suszarki 23 Gru 2008 21:20Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 6042

  Kalibracja wagi Bestmark KF-15 - wyświetla komunikat no oSt

  Dołączę się do tematu gdyż mam podobny problem.Waga trafiła do serwisu z objawami:- cuda na wyświetlaczu w innych miejscach przecinki, zła liczba zer- zły zakres ważenia, na 2kg pokazywała 500- złe działanie klawiszy (pozamieniane miejscami)Na wymianę poszła pamięć Eeprom, instrukcja serwisowa...

  27 Sie 2016 09:34Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 2913

  Kompas elektroniczny - kalibracja

  KalibrowanieKompas po wyprodukowaniu jest dostarczany skalibrowany. Przy podejrzeniu o niewłaściwe skalibrowanie proces ten można powtórzyć. By uruchomić kalibrację trzeba:Wybrać przyciskiem MODE tryb kompasu. Przycisnąć dłużej przycisk ALARM, aż pojawi się na wyświetlaczu komunikat CAL.Aby...

  27 Kwi 2017 10:27Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 4475

  Mccormick cx75 - Kalibracja skrzyni

  Witam. Mam problem z McCormickiem cx 75. Ciągnik szarpie zarówno przy ruszaniu z użyciem sprzęga jak i bez, dlatego chciałbym wykonać kalibrację skrzyni. Czy ktoś z Was zna procedurę kalibracji lub posiada jakąś instrukcję. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

  25 Sty 2022 16:27Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 3942

  Stag q-box plus - Kalibracja przełącznika Led-401

  Program darmowy ze strony Staga, interfejs na alledrogo za 15-30zł.Instrukcja do staga w pdf'ie dostępna razem z programem.Chyba można też zaprogramować poziom automatycznie przy tankowaniu gazu.Zużyj gaz do zera, jak podjedziesz do dystrybutora to przytrzymujesz przycisk na wskaźniku i gasisz...

  24 Sie 2020 17:45Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 6156

  Snowrex lp-15 kalibracja pomoc

  Próbowałeś ją kalibrować tym młotkiem? Tak serio, to porównaj model z instrukcji z tym, którym dysponujesz. Być może jest jakieś dodatkowe oznaczenie na wadze i ta instrukcja jest rzeczywiście nieodpowiednia do tej wagi. Jeśli waga posiada libellę to ją wypoziomuj. I co znaczy "trochę źle waży", zamiast...

  08 Mar 2021 17:28Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 132

  Kalibracja aparatury RC - problem

  Mam problem ze skalibrowaniem aparatury i ESC.Otóż wg. poniższej instrukcji powinienem:-nacisnąć guzik "set" i włączyć włącznik "on"-na regulatorze powinno migać lub świecić na kolor czerwony (u mnie jest czerwony przy ustawianiu a przy normalnym działaniu regulator ma niebieską diodę),...

  23 Paź 2021 09:53Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 342

  Blaupunkt RNS 149, kalibracja?

  Podobno w tej radionawigacji istnieje coś takiego jak kalibracja. Jest to potrzebne np. przy zmianie wielkości kół. Konieczne jest podpięcie odpowiedniego kabelka pod szybkościomierz lub pod komputer pokładowy.1. Czy ktoś orientuje się, który przewód do tego służy?2. Gdzie ten przewód wpiąć w przypadku...

  Radia Samochodowe Serwis 31 Sie 2016 11:32

  Kalibracja kierownicy R100

  sprawdź w instrukcji kierownicy rozdział kalibrowania, to wredna sprawa w windowsie. spróbuj tez zmienic sterowniki dla kierownicy oraz sprawdź czy np w grze nei masz oddzielnej kalibracji tudzież jakiś ustawień dziwnych powiazanychz kierownicą

  Komputery Hardware 15 Gru 2004 08:20Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 3539

  Comaq Armada M700 po kalibracji baterii wyłącza się!

  Witam W moim Comaq Armada M700 miałem dosyć dobrą baterię (około 2 godzin pracy).Jednak windows pokazywał bardzo niedokładnie poziom naładowania i czasmi zdarzało się ze notebook wyłączał się, a status bateri był jeszcze ok 20%. Niestety po pełnym naładowaniu pokazywało 98% naładowania.Przeczytałem...

  19 Sty 2007 05:04Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1350

  Blaupunkt DX R-70 Kalibracja nawigacji?

  Witam probowałem już wszystkiego i nie mogę poprawnie skalibrować nawigacji wszystko podłączone sygnał gala też a nawigacja pokazuje co chce..!Po ustawieniu "manual calibration" i przejechaniu 200-300 metrów z prędkościa 30 km/h wyskakuje komunikat: "error speed pulse value is too low"Dziwne jest...

  02 Mar 2007 23:56Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 2119

  Blaupunkt DX-R52 - Automatyczna kalibracja.

  Jestem posiadaczem nawigacji samochodowej Blaupunkt DX-R52, zamontowanej w Vectrze B `01.Radio jest dobrze podłączone, sygnał GALA i antena GPS również. Mam także mapę Polski na rok 2006-2007.Problem polega na tym, że po wpisaniu celu podróży do którego radio ma prowadzić, na wyświetlaczu...

  20 Mar 2007 19:15Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1187

  Kalibracja OKI Microline 521 Elite

  W drukarce ustawiać można kilka parametrów: równoległość względem wałka, szczelinę głowicy, oþóźnienie drukowania wiersza drukowanego w lewą stronę względem drukowanego w prawą stronę, Można na stałe ustawić odległość głowicy od papieru, można ustawiać margines górny i dolny. Można ustawiać długość...

  07 Lis 2007 12:53Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2558

  UPS MGE Pulsar Extreme 3000 - Kabel, Software, Kalibracja?

  Trafił do mnie na stół:UPSfirmy: MGEmodel: Pulsar Extreme 3000Przyznam, że pierwszy raz widzę takiego potworka.Ups jest dość dziwny choćby z tego względu że posiada dziesięć akumulatorów 12V 6AH połączonych w szereg.UPS wymaga wymiany akumulatorów.W instrukcji wyczytałem,...

  26 Sty 2009 18:28Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2984

  COMPULEVEL 35-100 firmy Stanley - kalibracja lub naprawa

  czy ktoś zna zasadę działania i możliwość naprawy lub kalibracjipoziomicy elektronicznej COMPULEVEL 35-100 firmy Stanley.Mam problem z tym urządzeniem - w zasadzie pracuje normalnie, jednak wyświetla co jakiś czas komunikat "Cord".Prawdopodobnie na skutek tego urządzenie wprowadza...

  26 Lut 2010 13:23Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 3575

Instrukcja kalibracji Bosch Waj2018sza

Bezpośredni link do pobrania Instrukcja kalibracji Bosch Waj2018sza

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Instrukcja kalibracji Bosch Waj2018sza