Podręcznik doboru wielkości serwera Ge Gewadrgw13

Podręcznik doboru wielkości serwera Ge Gewadrgw13 to kompendium wiedzy które pozwala na szybki, łatwy i precyzyjny dobór odpowiedniego serwera dla Twoich potrzeb. Zawiera informacje na temat pojemności, zasilania, optymalizacji i wielu innych ważnych aspektów, które są niezbędne do wyboru właściwego rozwiązania. Podręcznik jest niezwykle przydatny dla każdego, kto próbuje określić, jaki serwer będzie najlepszy dla jego potrzeb.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik doboru wielkości serwera Ge Gewadrgw13

Serwery to urządzenia, bez których centra danych nie mogą działać prawidłowo i wydajnie. Ich obecność w rozwiązaniach sieciowych sprawia, że są one idealne dla klientów profesjonalnych, ponieważ zapewniają sprawne przetwarzanie, przesyłanie oraz zapisywanie danych. Serwery mogą spełniać różnorodne funkcje, odpowiadając indywidualnie za poszczególne części rozwiązań sieciowych. Rynek urządzeń z branży informatycznej przeznaczonych do użytku profesjonalnego staje się coraz bardziej rozbudowany i oferuje szeroki wachlarz najróżniejszych rozwiązań. Dzięki temu każdy klient może znaleźć opcję idealną dla siebie i dopasowaną do konkretnych potrzeb przedsiębiorstwa. Przed dokonaniem zakupu warto dokładnie przeanalizować ofertę dostępnych produktów i zastanowić się nad najbardziej odpowiednim typem serwera. W tym artykule postaramy się porównać trzy typy serwerów: rack, tower i blade. Są to właściwie typy obudów, w których umieszczone są wszystkie komponenty serwera.

Czym różnią się najpopularniejsze obudowy serwerowe?

Każdy z trzech najpopularniejszych, dostępnych na rynku, typów obudowy serwerowej ma swoje wady oraz zalety i sprawdzi się w innych typach przedsiębiorstw. Dobranie odpowiedniego typu obudowy jest bardzo istotne, ponieważ pozwala na bardziej opłacalne zagospodarowanie przestrzenią w centrum danych, a co za tym idzie – umieszczenie większej ilości urządzeń na mniejszej przestrzeni.

Pierwszym typem obudowy jest tower. Inaczej serwery umieszczone w tej obudowie nazywamy serwerami wieżowymi. Jest to najbardziej optymalny wybór dla administratorów centrów danych w mniejszych firmach, w których nie planuje się zakupu większej ilości serwerów. Ten typ obudowy przypomina nieco obudowę klasycznego komputera stacjonarnego. Często jednak są to dosyć duże i niezbyt poręczne serwery. Ich wymiary utrudniają umiejscowienie ich w przepełnionym najróżniejszymi urządzeniami, stale rozwijającym się centrum danych. Na pewno za zaletę serwerów wieżowych można uznać możliwość zainstalowania dodatkowych komponentów, takich jak na przykład dodatkowe dyski, wentylator czy zasilacz.

Kolejny popularny typ obudowy to rack. Są to serwery przeznaczone do montażu w tak zwanych stojakach serwerowych. Idealnie sprawdzą się one w firmach większej oraz średniej wielkości, w których pojawiają się już nieco większe oczekiwania co do rozwiązań serwerowych. Największe zalety tego typu urządzeń to: niewielkie wymiary oraz łatwość eksploatacji. Dzięki kompaktowości serwery zajmują niewiele miejsca i ułatwiają optymalne gospodarowanie przestrzenią. Łatwość użytkowania zawsze jest korzystna, ponieważ instalacja produktów staje się łatwiejsza, tak samo jak ich obsługa przez wszystkich zaangażowanych pracowników firmy. Produkty typu rack dostępne są w kilku wielkościach. Najmniejsza z nich to 1U, czyli 1, 75’’. Kolejne wielkości są wielokrotnościami tej pierwszej – 2U, 4U czy 6U. W standardowej szafie serwerowej zazwyczaj może pomieścić się ilość modułów aż do zapełnienia wielkości 42U. Z pewnością zadowoli to nawet nieco bardziej wymagających klientów zajmujących się administrowaniem i rozwijaniem centrów danych w większych firmach. Kolejną zaletą tego rodzaju obudowy jest zintegrowanie w każdym module indywidualnego systemu chłodzenia i zasilacza - dzięki temu rozwiązany zostaje problem odprowadzania ciepła czy doprowadzania stałego źródła energii do skomplikowanego zbioru wydajnych urządzeń, jakimi są serwery przeznaczone do użytku profesjonalnego.

Ostatnim typem obudowy, na który chcemy zwrócić uwagę w tym artykule, jest blade. Jest to z pewnością rozwiązanie zajmujące niewiele miejsca. Tego typu serwery montowane są w obudowach blade. Taka obudowa o wysokości 6U może zmieścić aż 16 serwerów. Jest to naprawdę duża ilość, co zachęca do zainwestowania w to rozwiązanie klientów poszukujących wydajnych rozwiązań. Interfejs sieciowy oraz zasilanie są wspólne dla wszystkich modułów. Zastosowanie wspólnego łącza pozwala na dodatkowe ograniczenie kosztów eksploatacji, zmniejszenie rozmiarów serwera oraz ułatwienie budowy całego rozwiązania sieciowego.

Podsumowując, wśród trzech najpopularniejszych typów serwerów każdy z klientów powinien wybrać jeden, którego eksploatacja i rozbudowa będzie najbardziej korzystna dla danego przedsiębiorstwa. Z pewnością najistotniejszymi czynnikami, które warto wziąć pod uwagę, są wykorzystanie przestrzeni oraz koszt eksploatacji rozwiązań. Rozwiązania tower sprawdzą się w mniejszych firmach, serwery typu blade i rack będą idealne dla użytkowników, którym zależy na oszczędności przestrzeni w centrum danych oraz możliwościach stałego rozbudowywania szaf serwerowych.

HPE ProLiant – lider na rynku serwerów

Jedną z firm, które posiadają bardzo bogatą ofertę rozwiązań serwerowych, jest HPE ProLiant. Marka ta od wielu lat zajmuje się tworzenie serwerów do użytku profesjonalnego. Są to urządzenia niezawodne, cechujące się dużą skalowalnością oraz wydajnością. Często posiadają dodatkowe funkcje automatyzacji pracy, które z pewnością przydadzą się w centrach danych większych korporacji. Niezależnie od wybranego typu obudowy, wszystkie serwery marki HPE cechują się energooszczędnością, co gwarantuje zmniejszenie ogólnych kosztów użytkowania tych urządzeń. Dodatkowo, firma posiada w swojej ofercie wiele dodatkowych opcji serwerowych, które zapewniają przyjemne i sprawne użytkowanie, dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego z klientów.

Gdzie zakupić rozwiązania serwerowe firmy HPE? Polecamy Państwu skorzystanie z usług firmy Thomas it, która posiada w swojej ofercie szereg najróżniejszych produktów tej marki. Urządzenia te są zarówno przeznaczone dla mniejszych, jak i większych przedsiębiorstw. Prócz samych serwerów wszystkich trzech opisanych typów, w asortymencie znajdują się również najróżniejsze dodatkowe opcje serwerowe.

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł przybliżył nieco tematykę trzech najpopularniejszych typów obudów serwerowych. Rynek stale się rozwija, a rozwiązania sieciowe stają się coraz bardziej kompaktowe oraz wydajne. Warto korzystać z najnowszych osiągnięć techniki i dzięki temu stale rozwijać także swoje przedsiębiorstwo!

Materiał zewnętrzny

Temat 2:

„Dobór przyrządów do pomiaru

wielkości geometrycznych.

Technika mierzenia”

Miernictwo i systemy pomiarowe w

budowie maszyn

Kryteria racjonalnego doboru

przyrządu pomiarowego

rodzaj mierzonego wymiaru

sposób ustalenia i zamocowania mierzonego przedmiotu

sposób odbierania informacji o mierzonym wymiarze

możliwość opracowania (komputerowego) wyników pomiarumożliwość bezpośredniego przekazywania wyników pomiarudo systemu SPCwartość mierzonego wymiaru

optymalna niepewność pomiaru

Sposób ustalenia i mocowania przedmiotu

właściwości konstrukcyjno-technologiczne przedmiotu

masa przedmiotu

kształt przedmiotu

właściwości konstrukcyjno-metrologiczne przyrządu

czynnikiwpływające

Technika odbierania informacji

o mierzonym przedmiocie

technika stykowa

technika bezstykowa

technika stykowo-optyczna

Pomiar siły dynamometremsprężynowym

Pomiar temperaturytermometrem spirytusowym

Pomiar przyspieszeniaakcelerometrem

Pomiar długości czujnikiemzegarowym

realizowana zasada pomiarowa

zjawisko liniowej zależnościodkształcenia elementusprężystego od wartości siłyobciążającej

rozszerzalność cieplna cieczy, tzn.zależność przyrostu objętościcieczy od przyrostu jej temperatury

II prawo dynamiki, tzn. zależnośćoporu bezwładności stałej masy odprzyspieszenia

przełożenie mechaniczne (zapomocą przekładni zębatej) międzykońcówką pomiarową a wskazówką

Zasada pomiarowa

Każdy pomiar opiera się na pewnej zasadzie czyli zjawisku fizycznym wykorzystanym doprzeprowadzenia pomiaru. W konstrukcji każdego przyrządu pomiarowego jest zrealizowanaokreślona zasada pomiarowa.

Metoda pomiarowa -sposób porównania wartości mierzonej wielkości z jednostką miary.

METODY POMIAROWE

bezpośrednia pośredniabezpośredniego porównaniaróżnicowa

wychyleniowa

podstawowa

różnicowa wychyleniowaróżnicowa koincydencyjnaróżnicowa zerowa

złożona

Metoda pomiarowa pośrednia - polega na mierzeniu (bezpośrednim) pewnejliczby wielkości pomocniczych, a następnie — na podstawie wyników tychpomiarów — obliczeniu wielkości poszukiwanejPrzykłady:Pomiar promienia łuku przez zmierzenie bezpośrednie jego strzałki i cięciwy, anastępnie wykonanie odpowiednich obliczeń opartych na zależnościachgeometrycznych.Pomiar kalorymetryczny ciepła właściwego przez pomiar masy ciała i przyrostutemperatury.Szczególnym przypadkiem metody pośredniej jest metoda pomiarowapodstawowa (bezwzględna), oparta na pomiarach wielkości występujących wdefinicji danej wielkości.Pomiar prędkości w ruchu jednostajnym przez pomiar drogi i czasu.Pomiar ciśnienia przez pomiar siły i powierzchni, na którą działa siła.

Metoda pomiarowa złożona, wg której wyznacza się jednocześnie wartościwięcej niż jednej mierzonych wielkości, poprzez rozwiązanie pewnego układurównań, w których występują wyniki innych (pomocniczych) pomiarów.

Obliczanie wydajności pompy

Wprowadź kilka danych do kalkulatora doboru wielkości pompy, aby porównać modele zatapialnych pomp odwadniających i znaleźć ten odpowiedni. W trzech prostych krokach obliczysz wymaganą wydajność pompy. Kalkulator doboru wielkości pompy zapewnia kompleksowy przegląd cech technicznych produktu, a także przedstawia informacje o jego krzywej charakterystyki, mocy znamionowej i sprawności pompy. To narzędzie, które na podstawie danych dotyczących zastosowania dobiera optymalny model z serii WEDA. 

Nadal zastanawiasz się, jak wybrać właściwą pompę zatapialną? Niezależnie od tego, czy szukasz pompy odwadniającej, szlamowej, czy do osadów, nowy kalkulator doboru wielkości pompy Atlas Copco pozwoli Ci znaleźć optymalną pompę — wystarczy kilka kliknięć!

Samouczek dotyczący kalkulatora doboru wielkości pompy

Podręcznik doboru wielkości serwera Ge Gewadrgw13

Bezpośredni link do pobrania Podręcznik doboru wielkości serwera Ge Gewadrgw13

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Podręcznik doboru wielkości serwera Ge Gewadrgw13