Profesjonalna instrukcja montażu Frigidaire Fghs2369k

Montaż lodówki Frigidaire Fghs2369k jest łatwy i szybki, dzięki zaawansowanej technologii. Instrukcje dotyczące montażu są łatwe do zrozumienia i zawierają krok po kroku instrukcje, aby pomóc Ci w każdym etapie procesu. Wykonanie wszystkich kroków w następującej kolejności zapewni, że lodówka będzie poprawnie zamontowana i zapewni latami użytkowania. Przed rozpoczęciem montażu lodówki Frigidaire Fghs2369k upewnij się, że masz wszystkie niezbędne narzędzia i części. Po zakończeniu montażu sprawdź, czy wszystkie części są prawidłowo zamontowane, a następnie podłącz lodówkę do źródła zasilania i uruchom ją. Upewnij się, że lodówka działa prawidłowo i że nie pozostają żadne błędy. Gdy lodówka jest już zamontowana, możesz cieszyć się latami bezproblemowego użytkowania.

Ostatnia aktualizacja: Profesjonalna instrukcja montażu Frigidaire Fghs2369k

Szybki spis treści:

 • Kamera samochodowa – gdzie zamontować?
  • Środek szyby – źle
  • Deska rozdzielcza – źle
  • Rogi szyby – źle
  • Okolice lusterka wstecznego – dobrze
 • Jak zamontować kamerkę samochodową?
 • Jak zasilić kamerkę samochodową?
  • Gniazdo od zapalniczki samochodowej
  • Adapter
  • Powerbank
 • Podsumowanie

  Kamerki samochodowe to bardzo przydatne urządzenia, które już niejednemu pomogły wygrać sprawę o odszkodowanie.

  Kamerki samochodowe stają się ostatnio coraz popularniejsze. Dzięki nim można zarejestrować niebezpieczne sytuacje na drodze oraz zapewnić sobie dowód w sądzie, jeśli policja nie będzie w stanie dokładnie ocenić przebiegu zajścia. Ranking kamer samochodowych zawiera przecież masę urządzeń, które zapewniają wysoką jakość nagrań.

  Niektórzy jednak przed zakupem zastanawiają się, jak należy zamontować takie urządzenie, aby jak najlepiej nam służyło i nie utrudniało jazdy. Temu poświęcony jest ten artykuł.

  Kamera samochodowa – gdzie zamontować?

  Na początek najlepiej powiedzmy sobie, gdzie nie montować wideorejestratora.

  Środek szyby – źle

  Niestety właśnie tutaj najczęściej kierowcy montują kamerki. Dlaczego jest to błędny sposób? Taka lokalizacja wpływa na bezpieczeństwo podczas jazdy. Wideorejestrator znajduje się w polu widzenia i zasłania widok przez główną szybę.

  Z racji tego, że kamera znajduje się bezpośrednio w polu widzenia kierowcy, prowadzący pojazdem nieumyślnie może skupiać swój wzrok na rejestrowanym obrazie, a nie na drodze.

  Takie umiejscowienie utrudnia także samą obsługę urządzenia, gdyż ewentualna zmiana ustawień wymaga pochylania się w jego stronę.

  Deska rozdzielcza – źle

  Niby to miejsce wydaje się optymalne, jednak dalej kamerka nie powinna się tutaj znajdować. W takiej sytuacji urządzenie nie będzie w pełni nagrywało tego, co powinno. Dużą część ekranu zajmie deska rozdzielcza oraz po prostu niebo. Ponadto w takiej sytuacji obsługa wideorejestratora także będzie wymagała pochylania się w stronę urządzenia.

  Rogi szyby – źle

  Teoretycznie wydawałoby się, że zamontowanie takiego urządzenia w lewym rogu (czyli tam, gdzie siedzi kierowca), jest bardzo intuicyjne. Niestety w grę wchodzi tutaj problem z zakresem obrazu, jaki będzie nagrywany. Wiele kamerek posiada już kąt nagrywania sięgający nawet i 160 stopni, więc umieszczenie jej w samym rogu szyby znacznie ograniczy jej możliwości (choćby z racji tego, że na ekranie ciągle będzie widoczny boczny słupek).

  Montażu w prawym rogu chyba nie trzeba tłumaczyć – mamy dokładnie takie same ograniczenia jak w przypadku umieszczenia urządzenia po stronie kierowcy. Dodatkowo obsługa urządzenia będzie wymagała wyciągnięcia się na drugi kraniec auta…

  Okolice lusterka wstecznego – dobrze

  Montaż w tym miejscu jest najlepszym rozwiązaniem. Po pierwsze, kamerka w pełni wykorzystuje swoje możliwości rejestrowania obrazu w szerokim zakresie. Z racji swojego umiejscowienia na ekranie nie zobaczymy bocznych słupków, maski czy deski rozdzielczej.

  Po drugie, urządzenie w takiej sytuacji znajduje się w zasięgu ręki kierowcy, dlatego jej obsługa jest wygodna i bezpieczna. Oprócz tego wideorejestrator jest w takim miejscu, które nie będzie zasłaniało kierowcy głównego widoku ani „kusiło” do spoglądania na ekran.

  Jak zamontować kamerkę samochodową?

  Większość kamerek wyposażonych jest w przyssawkę, którą przyklejamy do szyby.

  Pomocnym rozwiązaniem jest podgrzanie przyssawki suszarką tuż przed jej przyłożeniem. W takiej sytuacji guma nagrzewa powietrze, które zostało między nią a szybą. Po ostygnięciu zmniejsza ono swoją objętość, niejako zasysając przyssawkę do szyby.

  Z tego względu nie należy montować przyssawki w chłodnym miejscu (np. garażu), gdyż po wyjechaniu na słońce nagrzane powietrze między szybą a gumą zwiększy swoją objętość. W rezultacie urządzenie szybko odkleja się od swojego miejsca.

  Jak zasilić kamerkę samochodową?

  Kamerki nieprzypadkowo wyposażone są w długi przewód. Służy on do tego, aby przeciągnąć go pod elementami tapicerki, a następnie doprowadzić go do głównego źródła zasilania (zwykle gniazda zapalniczki samochodowej).

  A skoro już jesteśmy przy typach źródłach zasilania:

  Gniazdo od zapalniczki samochodowej

  W tym celu konieczne jest odpowiednie przygotowanie gniazda. W takiej sytuacji wpina się przewód kamerki do wiązki przewodów samochodowych za pomocą szybkozłączek. Następnie do wtyczki zapalniczki przylutowuje się przewód. Trzeba pamiętać, że plus znajduje się na zewnątrz zapalniczki, a minus wewnątrz.

  Następnie za pomocą miernika należy sprawdzić napięcie w gnieździe, a samo gniazdo ukryć wraz z przewodami.

  Adapter

  Zwykle kamerka jest wykorzystywana po to, aby nagrywać wszystko, co dzieje się w trakcie jazdy. Co, jeśli chcemy ustrzec się przed sytuacją, gdy ktoś zarysuje nasze zaparkowane auto? Wtedy należy skorzystać z opcji nagrywania podczas postoju.

  W tym celu korzysta się z adapterów, które można kupić już za 50 złotych. Podłączamy takie urządzenie do akumulatora, dzięki czemu rejestrator może być zasilany, nawet gdy silnik jest wyłączony. Niektóre adaptery dają możliwość regulowania napięcia granicznego czy odstępu czasu, po którym zasilanie jest odcinane.

  Sam adapter podpina się do skrzyni z bezpiecznikami. Żółty przewód należy skierować do bezpiecznika, w którym znajduje się prąd także po wyłączeniu zapłonu. Z kolei czerwony powinien być zamontowany w takim bezpieczniku, w którym zasilanie pojawia się tylko w trakcie jazdy.

  Powerbank

  Korzystanie z powerbanku jest najmniej skomplikowane, jednak ilość zmagazynowanego prądu wystarcza na krótkie działanie. Rozwiązaniem może być podłączenie go do zapalniczki samochodowej, dzięki czemu będzie się on ładował w czasie jazdy. Kamerkę z kolei podłączamy do powerbanku przez USB.

  Samo natężenie prądu w urządzeniu powinno wynosić przynajmniej 1 A – tyle, ile generuje większość standardowych ładowarek do kamerek.

  Podsumowanie

  Inwestycja w wideorejestrator samochodowy za kilkaset złotych na pewno jest tego warta. W razie wypadku czy parkingowej stłuczki daje możliwość zidentyfikowania sprawcy i ustalenia przebiegu całego zajścia.

  Dzięki temu artykułowi będziesz umieć poprawnie zamontować swoją kamerkę, aby wykorzystać możliwości, jakie daje.

  Zainteresują Cię też:

  • Kamerki samochodowe a prawo – Co jest legalne, a co nie w czasach RODO?
  • Profesjonalne kamery samochodowe
  • Kamery samochodowe na wakacyjny wyjazd
  • Kamery samochodowe do 200 zł

  O autorze: Redakcja VideoTesty. pl

  Jesteśmy serwisem technologicznym przybliżającym swoim użytkownikom wiedzę na temat urządzeń elektroniki użytkowej.

  blogcomments powered by

  Pobierz instrukcję obsługi Twojego urządzenia

  W tej sekcji w zaledwie kilku krokach możesz ściągnąć instrukcję użytkowania, kartę produktu oraz etykietę energetyczną dla wszystkich urządzeń gospodarstwa domowego Whirlpool: wyszukaj model i wpisz kod swojego urządzenia z tabliczki znamionowej oraz wybierz język. W kilka chwil ściągniesz interesującą Cię instrukcję.

  Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami.

  Zadzwoń do nas pod numer 22 244 1000
  Linia czynna jest od poniedziałku do piątku od 08:00 do 18:00.

  Dzięki naszym instrukcjom instalacji, podążając krok po kroku za poradami ekspertów, z łatwością zainstalujesz baterie, systemy prysznicowe i podwieszane toalety.

  Nawet jeśli najlepszym sposobem instalacji jest wykonanie jej przez wykwalifikowanego serwisanta, zamieszczone poniżej filmy instruktażowe pozwolą Ci dokładnie zrozumieć cały proces w zapewnienia odpowiednich warunków i uzyskania pozytywnego rezultatu.

  Instrukcja instalacji – Łazienka

  Instrukcja instalacji – Prysznic

  Instrukcja instalacji – Kuchnia

  Instrukcja instalacji – WC

  • Więcej łazienkowych instalacji znajdziesz na GROHE X
  • Więcej kuchennych instalacji znajdziesz na GROHE XZobacz jak wymienić butlę CO2 w GROHE Blue HomeKontrola i wymiana zaworów zwrotnychWymiana głowicy termostatycznej dla odwróconych kanałów wodnychKtóry drążek prysznicowy wybrać?

  Profesjonalna instrukcja montażu Frigidaire Fghs2369k

  Bezpośredni link do pobrania Profesjonalna instrukcja montażu Frigidaire Fghs2369k

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Profesjonalna instrukcja montażu Frigidaire Fghs2369k