Montaż lodówki Frigidaire Ffet2725psb może być skomplikowany, ale możesz sobie z tym poradzić, jeśli postępujesz zgodnie z instrukcją. Przed rozpoczęciem montażu należy sprawdzić, czy lodówka jest wyłączona i odłączona od zasilania. Następnie trzeba sprawdzić, czy istnieją wszystkie niezbędne części i narzędzia. Kolejnym krokiem jest ustawienie lodówki na stabilnym, równym powierzchni i sprawdzenie, czy wszystkie rurki są prawidłowo podłączone. Następnie należy zainstalować uszczelki i zamknąć drzwi lodówki. Aby zakończyć instalację, należy włączyć lodówkę i sprawdzić, czy działa poprawnie.
Ostatnia aktualizacja: Wskazówka dotycząca montażu Frigidaire Ffet2725psb
Wskazówka ogólna
Należy się zawsze stosować do dołączonych do produktu instrukcji montażowych i ulotek.
- Tarcze hamulcowe mogą być wymieniane tylko przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje zawodowe.
- Wadliwe wykonanie pracy może spowodować całkowitą awarię układu hamulcowego.
Instrukcja montażu
Przed przystąpieniem do naprawy elementów układu hamulcowego należy umieścić na kierownicy ostrzeżenie informujące o przeprowadzaniu naprawy.
Wskazówki dotyczące montażu tarcz hamulcowych z łożyskami kół i pierścieniami impulsowymi systemu ABS
Tarcze hamulcowe ze zintegrowanymi łożyskami kół wymagają bardzo starannego montażu. Nieprawidłowy montaż ujemnie wpływa na żywotność łożysk. Podczas montażu tarcz hamulcowych nie wolno ustawić ukośnie. W celu ułatwienia montażu nasmarować zwrotnice. Przy mocowaniu tarczy hamulcowej do zwrotnicy upewnić się, że siła działa tylko na wewnętrzny pierścień łożyskowy.
W przypadku tarcz hamulcowych ze zintegrowanym czujnikiem prędkości obrotowej koła dla systemu ABS należy przed montażem sprawdzić pierścień kodera pod kątem uszkodzeń. Wykluczy to ewentualne zakłócenia spowodowane nieprawidłowymi sygnałami czujników systemu ABS.
Kontrola działania
Dodatkowe czynności kontrolne
W celu profilaktycznego wykluczenia problemu szorowania tarcz hamulcowych podczas jazdy należy zmierzyć bicie boczne nowej tarczy hamulcowej przy użyciu odpowiedniego czujnika zegarowego zgodnie ze wskazówkami producenta samochodu.
Jeżeli nie są tu zachowane dopuszczalne wartości tolerancji, należy sprawdzić piastę koła.
WSKAZÓWKA: Nadmierne bicie czołowe może być spowodowane przez zanieczyszczenie/uszkodzenie piast lub kołnierzy kół i/lub zużycie łożysk.
Dalsze pomocne treści można znaleźć w Informacjach Technicznych:
Zasada bezpieczeństwa
Przestrzegać następujących zasad bezpieczeństwa:
Znajdź instrukcję obsługi
Znajdź rozwiązanie swojego problemu lub pobierz instrukcję obsługi urządzenia.
Znajdź instrukcję obsługi
Części zamienne i akcesoria
Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.
Kup teraz
Gniazdka są bardzo ważnym elementem każdej instalacji elektrycznej. To do nich podłączamy urządzenia wymagające zasilania prądem, dzięki czemu możemy z nich korzystać w domu. Nie każdy jednak wie, że gniazda elektryczne należy wybierać i montować zgodnie z dobrymi praktykami instalacyjnymi. Nie ma tutaj pełnej dowolności, ponieważ popełnienie prostych błędów mogłoby skutkować zarówno niskim komfortem korzystania z kontaktów, jak również spowodować ryzyko pożaru czy porażenia. Kilka praktycznych wskazówek dotyczących montażu gniazdek elektrycznych znajdziesz w naszym poradniku.
Wysokość od podłogi
Minimalna wysokość, na jakiej można zamontować gniazdko elektryczne, to 20 centymetrów. Oczywiście mówimy tutaj o pomieszczeniach suchych, jak salon, sypialnia, pokój dziecka. W przypadku pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, w których istnieje prawdopodobieństwo zalania, jak chociażby łazienka, gniazda montujemy na wysokości 140 centymetrów.
Jeśli wymagana przepisami wysokość montażu gniazdka nie wchodzi z jakiegoś powodu w grę, warto rozważyć wybór gniazd montowanych w podłodze lub w blacie, np. kuchennym. Są bardzo estetyczne, a przy tym komfortowe w użytkowaniu – choć odpowiednio droższe.
Odległości
Przepisy i dobre praktyki instalacyjne mówią jasno: gniazdka elektryczne montujemy na ścianie w odstępach co około 2-2, 5 metra. Jest to optymalne rozwiązanie, które pozwoli zachować odpowiednią estetykę, a jednocześnie zagwarantuje dużą swobodę w podłączaniu urządzeń elektrycznych do kontaktów.
Podwójne czy pojedyncze?
To jeden z najczęstszych dylematów, jakie mają inwestorzy. Rozwiązanie jest całkiem proste. Musimy się dobrze zastanowić, do czego dane gniazdko będzie nam potrzebne. Generalnie zaleca się, aby gniazdka pojedyncze ze względów estetycznych montować w takich miejscach, które są dobrze widoczne oraz wiemy, że będziemy z nich korzystać sporadycznie – na przykład w celu podłączenia odkurzacza czy choinki na święta.
Z kolei gniazda podwójne warto montować tam, gdzie docelowo będzie na stałe umieszczony jakiś sprzęt wymagający podłączenia do prądu – na przykład telewizor, sprzęt audio, konsola do gier, kocioł, zmywarka, pralka etc. Takie urządzenia muszą mieć własne zasilanie, które nie powinno być współdzielone z innymi sprzętami, np. za pośrednictwem rozgałęźnika.
Natynkowe czy podtynkowe?
Tutaj sprawa jest prosta. Gniazdka podtynkowe, o wiele estetyczniejsze, montujemy w pomieszczeniach mieszkalnych, reprezentacyjnych oraz wszędzie tam, gdzie zależy nam na zaoszczędzeniu cennego miejsca. Do takiego gniazdka można bez problemu przysunąć np. komodę czy sofę.
Z kolei gniazdka natynkowe należy montować w tych pomieszczeniach, w których estetyka ma drugorzędne znaczenie, za to liczy się łatwy dostęp do źródła prądu – na przykład w pralni, garażu, kotłowni, piwnicy etc.